Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
Poradnik Hazardzisty (19): ROZKŁADY "SIÓDEMKOWE" W DUŻYM LOTKU - cd.
dodano 09.01.2009
Zgodnie z obietnicą sprzed tygodnia, w tym odcinku
Tabelka, jak zwykle do obejrzenia, w moim serwisie www.gnglotto.webpark.pl, po kliknięciu na stronę PORADNIKA HAZARDZISTY.
Myślę, że wystarczy rzut oka na prawą kolumnę tabelki, informującą, jaki procent wśród wszystkich możliwych 13.983.816 kombinacji stanowią kombinacje poszczególnych typów rozkładów, by zorientować się, na które z nich najlepiej grać - są to rozkłady typu B i C, których jest razem ponad 70 procent, wobec czego w seriach losowań jest ich mniej więcej tyle samo - także przeciętnie około 70 w serii 100 losowań.. Druga grupa rozkładów, znacznie procentowo mniejsza, tak pojedynczo, jak i razem, to trzy rozkłady: E, F, A - przy czym tylko pierwszy z nich powinien pojawiać się w wynikach serii 100 losowań nieco więcej, niż 10 razy. Razem jednak te trzy rozkłady pojawiają się średnio w co 4 wyniku losowania, wobec czego nie można ich nie brać pod uwagę, a można też na któryś zapolować Pozostałe 6 rozkładów to margines (D, H, G, I), a nawet margines marginesu (J, K).
W rozkładach "siódemkowych" w Dużym Lotku, wobec dużej liczebności podzbiorów wyjątkowo dobrze działa prawo wielkich liczb, wobec czego równie dobrze sprawdzają się prognozy, oczywiście najlepiej w odniesieniu do najczęstszych rozkładów, typu B i C. A prawidłowe (trafne) typowanie jednego z tych rozkładów, czy to w kolumnach, czy wierszach, to od razu mniej więcej trzykrotne zwiększenie szansy na wygraną, ponieważ poruszamy się w obszarze kombinacji mniej więcej trzykrotnie mniejszym, niż wszystkie możliwe 13.983.816.
Prowadzenie statystyki tych rozkładów w wynikach losowań i typowanie "pod nią" ma też jeszcze jedną, poważną zaletę. Otóż z zapisu ilości trafień w kolumnach i wierszach w kolejnych losowaniach daje się - nie tak znowu rzadko - wywnioskować prawdopodobną ilość trafień w poszczególnych kolumnach i wierszach w następnym losowaniu. Nie są to oczywiście pełne prognozy, obejmujące wszystkie kolumny i wiersze - najczęściej coś sensownego i w miarę prawdopodobnego można "wywróżyć" w odniesieniu do 1-3 kolumn, lub wierszy, jednak wiedza np. o tym, że spokojnie można "odpuścić" liczby z którejś kolumny, a koniecznie (ze względu na duże prawdopodobieństwo) trzeba skreślić 1-2 liczby z któregoś, konkretnego wiersza - "ustawia" całe nasze typowanie. A jaka frajda, jak wynik losowania potwierdzi prognozę - nawet jak zabrakło szczęścia i wytypowaliśmy jednak niezupełnie te, co trzeba, liczby.
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW