Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
Sukces Krzysztofa Turka z Warsztatów Terapii Zajęciowej
dodano 23.04.2008
Kolejny mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej pokazał swój nieprzeciętny talent sportowy. Po Marcinie Bezaku Krzysztof Turek ma szansę na wzięcie udziału w IO.
Kolejny uczestnik dąbrowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej „Pomocna Dłoń” Krzysztof Turek osiąga najwyższe laury w sporcie.
Krzysztof Turek zdobył srebrny i brązowy medal na VII Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Specjalnych w Narciarstwie Biegowym i Zjazdowym. Srebro wywalczył w biegu na 500 metrów a kolejny medal w dystansie dwa razy dłuższym.
W całych zawodach wzięło udział 180 sportowców z całego kraju zrzeszonych w Ruchu Olimpiad Specjalnych. Odbyły się one w dniach od 6 do 9 marca 2008 roku w Wiśle.
Osobą, która trenuje Krzysztofa jest Pan Ryszard Kacer. Człowiek ten jest prezesem tarnowskiego oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Sportowego dla Osób Upośledzonych a zarazem współpracuje z osobami niepełnosprawnymi w sekcji Olimpiad Specjalnych Sokoła we wspomnianym mieście. On też od 20 lat współpracuje i trenuje z drugim naszym utalentowanym sportowo Dąbrowianinem- Marcinem Bezikiem.
Wspomniane zawody odbyły się pod honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki Mirosława Drzewieckiego i PERON Mariana Leszczyńskiego. Były one kwalifikacjami
do Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w Idaho w USA w 2009 roku. Na te wyjątkowe Igrzyska pojedzie 50 osób, które na amerykańskim kontynencie będą reprezentować nasz kraj. Wśród nich będzie 10 narciarzy a Krzysztof ma bardzo duże szanse na występ na Igrzyskach. Właśnie taką opinię o tym młodym chłopaku wyraził Ryszard Kacer, który również mówi o nim, że jest bardzo zdolnym i pracowitym zawodnikiem.
Olimpiady Specjalne są organizowane od 1968 roku w Stanach Zjednoczonych. Mają miejsce dzięki powstałej w tym samym roku organizacji Special Olympics, która zajmuje się propagowaniem sportu wśród osób upośledzonych umysłowo organizując dla nich treningi i zawody sportowe.
Olimpiady Specjalne tak, jak wszystkie odbywają się, co 4 lata. Również i na nie przybywają ludzie z całego świata i rywalizują z sobą w wielu sportowych konkurencjach. Robią to w duchu szlachetnej rywalizacji fair-play. To, że są niepełnosprawnymi, w niczym im nie przeszkadza. Wprost przeciwnie. Pragną się zmierzyć z własnymi słabościami i pokonywać
je. Udział w tego typu międzynarodowej imprezie jest dla ogromnej większości
z nich niezapomnianymi chwilami pełnymi radości, szczęścia, zabawy i sprawia,
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW