Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
OPTYmistyczna szansa na zawód
dodano 14.09.2009
Zawód fotoreportera polega na przygotowaniu materiału fotograficznego dla redakcji różnych wydawnictw. Fotoreporter to szczególny rodzaj dziennikarza, który nie opisuje zjawisk słowem, lecz ilustruje je zdjęciami. Prace tematyczne, obrazujące najważniejsze i aktualne wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne do serwisu prasowego dla agencji prasowych oraz wydawnictw periodycznych i codziennych to jego główne zadania . Spotkania z ludźmi z czołówek gazet: politykami, biznesmenami, czy celebrities to jego chleb powszedni. Nie wszystko jednak jest takie różowe. Ciągła presja , walka z czasem, konieczność obecności w miejscach kluczowych wydarzeń, wyścig o niepowtarzalne ujęcie na stałe wpisują się w tę profesję. Wyzwania jakie stawia praca są jednak właśnie tym, co z roku na rok pociąga co raz więcej nowych adeptów sztuki fotoreporterskiej do zdobycia tego zawodu - być tam i być pierwszym!
Niebawem szansę na rozwijanie fotograficznej pasji będą mieli mieszkańcy Łodzi i okolic.
Od września 2009 Jednoroczna Policealna Szkoła Umiejętności Twórczych w Łodzi uruchomiła kierunek FOTOREPORTER. W trakcie rocznego toku nauki słuchacze będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi tajnikami trudnej techniki fotoreportażu. Wśród przedmiotów wykładowych znajdą się m.in.: historia sztuki i fotografii, rysunek i kompozycja, grafika komputerowa, fotografia cyfrowa oraz zajęcia doskonalące warsztat, takie jak: fotografia portretu i postaci, plenerowa czy reklamowa. Wszystko to pod okiem profesjonalistów, w większości utytułowanych absolwentów Akademii Sztuk Pięknych.
Oferta tej szkoły, kształcącej w systemie zaocznym, kierowana jest przede wszystkim do pasjonatów fotografii, którzy niejednokrotnie odnieśli już jakieś sukcesy w tej dziedzinie, a którzy chcieliby uzupełnić swoją wiedzę oraz dopracować technikę. Spotka się także z zainteresowaniem tych, którzy swoją przygodę z fotografią zamierzają dopiero rozpocząć i niezbędna jest im do tego podstawowa wiedza teoretyczna i praktyczna.
Warto dodać, że tak i jednym, jak i drugim, placówka oprócz prowadzonych praktycznych i teoretycznych, pomoże przygotować portfolio, które pozwoli otworzyć drzwi do świata prawdziwej fotografii. Udostępnione narzędzia w postaci profesjonalnie wyposażonej w aparaty i ciemnię pracowni fotograficznej, wsparcie przy realizacji własnych projektów, kontakty z branżą oraz możliwość obserwowania profesjonalistów, a docelowo zaprezentowania własnych dokonań, przemawiają za wyborem tego kierunku i placówki, tym bardziej, że nauka kończy się dyplomem i dwujęzycznym certyfikatem.
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW