Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
Powrót do przeszłości z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim
dodano 12.11.2009
Kto z nas nie marzył, żeby uczyć się historii od postaci pochodzącej z innej epoki. Móc czytać karty naszych dziejów ze świadkiem przeszłych wydarzeń. Dziś w wirtualnym świecie online, stało się to możliwe.
Nauczycielka życia
Każdy z nas powinien znać historię. Nie tylko dlatego, że tego wymaga od nas obecny system edukacji, czy też po to, by móc uważać się za człowieka wykształconego. Teoretyczna wiedza na temat przyczyn i skutków przeszłych wydarzeń, pozwala nam na wyciąganie konkretnych wniosków z popełnionych w przeszłości błędów. To właśnie dzięki umiejętności korzystania z mądrości poprzednich pokoleń, możemy ustrzec się od złych decyzji. Będąc w pełni świadomi konsekwencji wynikających z błędów naszych przodków, możemy odpowiedzialnie kreować naszą tożsamość narodową.
Wirtualna podróż w czasie
Mimo ogromnego znaczenia, jakie ma dla naszego społeczeństwa wiedza na temat przeszłych dziejów narodu, poziom świadomości historycznej młodych Polaków ulega stopniowemu zatarciu. Pokolenie dzisiejszych nastolatków coraz rzadziej sięga do książkowych źródeł wiadomości o swoim kraju. Dziś żeby dotrzeć do młodzieży trzeba skorzystać z potęgi Internetu. Dzięki wykorzystaniu możliwości Sieci, dotarcie do młodzieży staje się prostsze, a nauka historii nabiera nowego wymiaru. W świecie online możemy posłuchać, zobaczyć, a czasem przeżyć historyczne wydarzenia, nie ruszając się z przed monitora naszego komputera.
Powtórka z historii
Użytkownicy wirtualnej rzeczywistości dzięki specjalnie przygotowanym lekcjom historii mogą w alternatywny sposób poznawać historię naszego kraju. W społecznościach oraz na forach dyskusyjnych możemy w formie zabawy odkrywać karty dziejów naszego kraju. Zamieszczane w formie krótkich tekstów opisy wydarzeń z przeszłości, biografie władców Polskich, skierowane są do pokolenia młodych Polaków dla których Internet stanowi podstawowe źródło informacji.
Król na Facebooku
Naszego personalnego nauczyciela od historii spotkamy na popularnych portalach społecznościowych takich jak nasza-klasa.pl oraz Facebook pod nickiem Stanisław Poniatowski. Dzięki wykorzystaniu interaktywności portali, możemy bezpośrednio porozmawiać z byłym władcą. Internetowa społeczność aktywizowana jest również poprzez organizowane konkursy o tematyce historycznej. Wszystko to sprawia, że nauka historii odbywa się w formie zabawy, a przekazywane w ten sposób merytoryczne treści, przyswajane są w niezwykle szybkim tempie.
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW