Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
Raport be2 na Walentynki – romantyzm według kalendarza?
dodano 19.02.2010
Serwis matrymonialny be2 przeprowadził ankietę wśród 500 użytkowników na temat: Jakie znaczenie mają dla Ciebie Walentynki?
Opinie Polaków co do Dnia Świętego Walentego są podzielone. Podczas, gdy około 30% przyznaje, że Walentynki mają duże znaczenie, ponad 70% jest raczej sceptyczna.
Aby dowiedzieć się, jakie nastawienie mają single do Dnia Świętego Walentego, be2 – randki online i serwis pośredniczący w szukaniu stałego partnera, przeprowadziło ankietę wśród swoich użytkowników.
28% pytanych stwierdza: „Dobrze,że Walentynki istnieją, w codziennym pośpiechu zbyt mało czasu poświęca się na miłość”. Około 42% singli w be2 wykazuje pozytywne nastawienie co do 14 lutego, jednakże jego komercyjność działa na nerwy ponad 2/3 pytanych - równe 66% wyraża sprzeciw wokół marketingu związanego z Walentynkami.
Romantyzm na zawołanie to sprzeczne z naturą: miłość to rzecz spontaniczna!
Prawie 90% pytanych w be2 uważa, że romantyczne chwile nie mają nic wspólnego z rytmem kalendarza. Zakochani wiedzą intuicyjnie, kiedy partner ich potrzebuje.
A co z prawdziwą miłością? 94% pytanych singli definiuje prawdziwą miłość jako codzienne sprawianie radości partnerowi lub partnerce. Dla 67% ankietowanych miłość i romantyzm są nieodłączną częścią życia codziennego, dlatego dni podobne do Walentynek nie robią dużej różnicy w skali całego roku – jeden dzień usłany różami nie wystarcza by stworzyć stabilny związek. Najważniejsza jest szczerość wobec partnera – nikt nie marzy o wymuszonych bukiecie kwiatów!
Walentynki – okazja do ożywienia zaspałego związku
Mimo, że miłość i romantyzm nie powinny być planowane według kalendarza, 31% ankietowanych singli uważa 14 lutego za idealny dopping dla ożywienia ospałego związku i doskonałą okazję do podarowania ukochanej lub ukochanemu drobnego prezentu, bukietu kwiatów lub zorganizowania romantycznej wycieczki.
Romantyczna legenda – tajemnicze pochodzenie Dnia Świętego Walentego
Prawie 70% pytanych przyznaje, że nie wie nic na temat pochodzenia Walentynek. Również oficjalne źródła nie podają konkretnej informacji. Czy tradycja wiąże się z tajemniczym rzymskim misjonarzem, czy też średniowiecznym świętem pogańskim, można długo dyskutować. Jedno jest jednak pewne: Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach 90 XX wieku z kultury francuskiej i krajów anglosaskich a także wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu.
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW