dodano: 27.06.2008 przez
AnnaHudyka
| TAGI: wiktor zin, ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego, gmina żydowska, architektura
Historia stosunków polsko-żydowskich liczy prawie 1000 lat. W wielu regionach naszego kraju to właśnie ci drudzy wnieśli znaczny wkład do naszej kultury narodowej. Było tak zwłaszcza w małych miasteczkach.
Znaleziono 318 podobnych artykułów
dla "Uratować zabytek!"
W pojęciu cyklicznej koncepcji czasu na zrębach, której powstawała nasza rzeczywistość nie mieszczą się linearne koniec i początek.
Od kilkudziesięciu lat muzyka kojarzona jest m.in. z tym, że ma wielki wpływ na zachowanie młodzieży. Nasuwa się pytanie - pozytywny czy negatywny?
Czy Powstanie Warszawskie miało sens?
"Zakazany świat" to książka, która sprawia wiele satysfakcji - zarówno czytelnikom młodszym, jak i ich rodzicom, a nawet dziadkom.
Interesuje Cię holocaust? Ale nie chcesz znowu czytać o miejscach i cyfrach. „Eichmann w Jerozolimie” pozwoli Ci choć w części poznać historię, której zrozumienie w całości nie jest możliwe.
W tym roku przypada 65 rocznica rozpoczęcia przez Niemców likwidacji tarnowskich Żydów, którzy przed wojną stanowili połowę mieszkańców miasta. Kilka dni temu odnowiono replikę bramy cmentarza żydowskiego w Tarnowie.
Agaty uważane są za fenomen przyrodniczy. Należą do jednych z najładniejszych i najciekawszych kamieni.
Oglądam twarze. Stare, zniszczone, biedne. Warszawscy Powstańcy, Żyją jeszcze, trwają. Świadczą o Tych Dniach. Nieliczni świadkowie. Kimże są dzisiaj?
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW