Znaleziono 424 podobnych artykułów
dla "Mariaż przemysłu nuklearnego i złota na ziemiach Zachodnich Szoszonów"
Wszystkie kraje (z wyjątkiem Laosu, Malediwów, Watykanu, Dominikany, Salwadoru, Nikaragui, Tuvalu, Chile i Urugwaju) dopuszczają łamanie praw dzieci nienarodzonych.
Zamiast zajmować się walką z ubóstwem czy bezrobociem, władza rozbudowuje instytucje policyjne i prokuratorskie. W ten sposób rząd marginalizuje kwestie społeczno-ekonomiczne, a jego polityka sprowadza się do tropienia afer i spisków.
Los pojedynczego organizmu zawsze pozostaje losem ogółu. Tam gdzie dziś obraca się w niwecz prawa pojedynczej istoty jutro płonąć będą prawa milionów.
dodano: 27.02.2007 przez
Przemyslav
| TAGI: polityka
Czasem, gdy myślę o sytuacji w Polsce, przychodzi mi do głowy sytuacja, w której osoby podrzucają sobie gorący przedmiot, nikt nie chce go trzymać, bo parzy.
Jakiś czas temu pisałem o problemie rosnących żądań płacowych i ich wpływie na kondycję przedsiębiorstw. Tym razem chciałbym wrócić do problemu protestów górniczych. W przeprowadzonym kilka dni temu referendum wśród górników, aż 95% z nich opowiedziało się za strajkiem generalnym.
To była jedna z najbardziej krwawych potyczek od początku amerykańskiej obecności w Afganistanie - 45 Amerykanów i 24 Afgańczyków walczyło z prawie dwoma setkami talibów na wysuniętej placówce Patrol Base Kahler. Teraz do mediów dotarło nagranie z ataku i odsieczy przeprowadzonej przez helikoptery Apache.
Jak należy ocenić interwencje w Nowym Jorku i Waszyngtonie? Czy były one słuszne? Czy przyniosły dobre rezultaty? Na wszystkie te pytania należy odpowiedzieć przecząco.
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW