Znaleziono 116 podobnych artykułów
dla "Sposoby na atrakcyjną lekcję"
Jeżeli edukacja ma być szansą dla ucznia, powinna jak najpełniej przygotować go do życia. W XXI wieku nie stracił swej aktualności postulat non scholae sed vitae discimus: uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.
Współczesna szkoła odchodzi od schematycznego kształcenia i „wbijana” dzieciom do głów regułek.
Podstawowym problemem osoby uczącej się jest dziś ilość informacji, które musi przetworzyć, by wydobyć wiedzę przydatną w życiu osobistym lub zawodowym. Niestety, umiejętności tych raczej nie nabędziemy na etapie edukacji szkolnej.
Mało jest ludzi, o których można rzec, że są, jak prawdziwą wróżką z bajki. Ale zdarza się, że spotykamy je w swoim życiu i Pani Stefania Dulemba jest jedną z nich.
Czy na dzieci działa magia komputerów, czy tylko dostępnych za ich pośrednictwem gier? A może trzeba inaczej kształcić dzieci by umiały twórczo korzystać z tego narzędzia?
Z badania przeprowadzonego przez Miliward Brown SMG/KRC wynika że matematyka jest najbardziej lubianym przedmiotem ścisłym wśród licealistów.
Nowe ustawy dotyczące wychowania seksualnego, czyli nic innego, jak wypociny polityków, nowe ustawy mające, teoretycznie, zmniejszyć ilość ciąż wśród nastolatków, oraz zakonnice uczące tego oto przedmiotu w szkołach.
Co nam robią w głowach? Jakich technik używają? Jak się przed nimi bronić?
Uczniowie tarnowskich szkół prześlą już niedługo dzieciom w Iraku i Afganistanie zeszyty, długopisy, i kalkulatory. Na terenie Tarnowa trwa akcja zakupu rzeczy najbardziej potrzebnych uczniom w Iraku i Afganistanie.
Małe, zadrukowane drobną czcionką karteczki, otwarty zeszyt na kolanach, szybka weryfikacja swoich odpowiedzi z wynikami sąsiada z ławki - to wszystko ma pomóc uczniom w trudnych chwilach szkolnego życia dowcipnie zwanych "sprawdzianami". Wszystko to jest też określane mianem ściągania.
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW