Znaleziono 78 podobnych artykułów
dla "Wyzwolenie Homo Habilis część III"
Przełom wieku II i III cechowało sceptyczne odrętwienie redukujące filozofię do kontemplacji własnej niemocy. Plutarch nawoływał do porzucenia czczej gadaniny i niekonkluzywnych dysput na rzecz czynu.
Ludzie żyjacy w czasach nowoczesnych poprzez swój bardzo szybki styl życia oraz burzliwą karierę zapominają o tym, co rzeczywiste.
Od wieków toczy się spór o to, czy istnieje nieśmiertelna dusza, która podlega prawom reinkarnacji. Czy świadomość ludzka dojrzała już do tego, aby potwierdzić naukowo fakt jej istnienia, czy też jak to zwykle bywa odłoży na później?
Kim jestem? Dokąd zmierzam? Skąd przychodzę? Gdzie jest moje miejsce we wszechświecie? Odkąd człowiek stał się homo sapiens zadaje sobie te pytania i tak naradziła się filozofia. Pytania o byt, o tożsamość, o absolut. W pewnym momencie życia każdy chciałby znać na nie odpowiedź. Sztuka ich poszukiwania w dużym stopniu stanowi...
Kamerun, Afryka Środkowa. To jeden z obszarów najdotkliwiej dotknięty przez epidemię AIDS. Papież Benedykt XVI, głowa kościoła katolickiego, władca sumień i czynów milinów ludzi, odwiedza wiernych.
Urzekające krajobrazy, bogactwo flory i fauny. To Afryka. Wydaje się być rajem, ale to tylko część prawdy. Od idealnego miejsca odróżnia ją prawdziwy obraz tamtego świata.
Jakie cechy charakteru nas wyniszczają? Odpowiedź jest tak prosta . . .
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW