Znaleziono 317 podobnych artykułów
dla "Patchwork"
Widziałem w życiu przeróżne odmiany ptactwa, dlatego też jako obywatel kraju spod znaku orła białego, zdążyłem nabawić się drobiowstrętu. Powód? Kto by je zliczył! – czyli subiektywne spojrzenie na politykę, media i życie publiczne w Polsce.
Czyli o bardzo sympatycznym filmie "Artur i Minimki", który w ubiegłym rokuzagościł na ekranach naszych kin.
Czy można poprzez przeczytanie książki przejmować poglądy innych? Szczególnie poglądy które są po części znane i krytykowane z zrozumiałych- mam nadzieję -dla każdego przyczyn.
dodano: 15.08.2008 przez
AnnaHudyka
| TAGI: semen petlura, święta religijne, święta państwowe, rosjanie
Uważana za jedną z tych, które zmieniły losy całego świata. Pokaz odwagi, patriotyzmu i poświęcenia dla państwa. Tylko ile z tych dwóch ostatnich pozostało dzisiaj w sercach młodych?
Jakże często spotykamy się ze współczującym stwierdzeniem, jak to by trudno miało być Żydom mieszkać „w morzu Arabów”. Reżim izraelski miałby być bezbronną wysepką w morzu wrogich ludów, z których kilka miałoby zasadzać się na nie.
Chodzi oczywiście o dom generała Jaruzelskiego, o którym tym głośniej, im bliżej 13 grudnia. Kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego, to bowiem też kolejna pikieta nocna pod domem generała. Dziś, całkiem przypadkiem, trafiłem na nieznane mi dotąd informacje, dotyczące historii tego domu.
Coroczna kolęda, czyli wizyta katolickiego duszpasterza, to dla mnie jedno z największych upokorzeń moralnych w ciągu całego roku. Tego dnia, w tej jednej chwili, tłamszone jest moje poczucie własnej wartości.
dodano: 27.06.2008 przez
AnnaHudyka
| TAGI: wiktor zin, ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego, gmina żydowska, architektura
Historia stosunków polsko-żydowskich liczy prawie 1000 lat. W wielu regionach naszego kraju to właśnie ci drudzy wnieśli znaczny wkład do naszej kultury narodowej. Było tak zwłaszcza w małych miasteczkach.
Hanza istniała 500 lat i była fenomenem historycznym jak na tamte czasy. Przez setki lat decydowała o rozwoju gospodarczym, politycznym i kulturalnym większej części Europy.
Japońskie zbrodnie wojenne na jeńcach alianckich są tematem mało poruszanym w literaturze i filmie. Zapomnianym przez historyków i dziennikarzy. A ja chciałbym o tym przypomnieć w artykule.
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW