Znaleziono 355 podobnych artykułów
dla "Skąd w nas zamiłowanie do rywalizacji?"
Chodzą do szkoły z nadanego im obowiązku lub omijają szkołę szerokim łukiem. Lekceważą sobie wszystko, nie słuchają nauczyciela i wywierają presję na słabszych rówieśnikach. Jak zrozumieć dzisiejszą młodzież?
dodano: 22.10.2010 przez
lios
| TAGI: rytuały pogrzebowe, kult przodków, spadek, ubezpieczenie na życie
Już od czasów średniowiecznych świat nie był przyjazny człowiekowi. Człowiek funkcjonował w społeczeństwie agrarnym. Ochronę jednostce zapewniało życie w grupie, a rodzina stanowiła najważniejszą i najmocniejszą strukturę społeczną.
Narzekamy na młodzież, że nie chce się uczyć, że jest agresywna i źle wychowana. A może jest to po prostu przejaw frustracji, że muszą uczęszczać do miejsca, które jest instytucją nie z tej epoki?
Rozpoczynając każdy kolejny rok szkolny dowiadujemy sie, że będziemy robić coś innego, że czeka nas kolejna zmiana programów, lektur itp. Najważniejsza jednak ze zmian, jakie powinny dokonać się w polskiej szkole, dotyczy samego sposobu pracy.
Życie przeciętnych studentów, zaczynających swoją nową drogę życia:-)
Dzieci dobrem najwyższym. Towarem, potężnym konsumentem, pięknym gadżetem... czy aby właściwie patrzymy na małe, niewinne dziecko? Niewłaściwe spojrzenie może negatywnie wpływać na... całe społeczeństwo.
Podstawowym problemem osoby uczącej się jest dziś ilość informacji, które musi przetworzyć, by wydobyć wiedzę przydatną w życiu osobistym lub zawodowym. Niestety, umiejętności tych raczej nie nabędziemy na etapie edukacji szkolnej.
Masz szansę spełnić swoje marzenia i wygrać jazdę bolidem Formuły 1.
Coraz bardziej powszechne jest zjawisko przemocy wśród młodzieży i nie tylko. Coraz częściej mówi się w szkołach o narastaniu problemu agresji i przemocy wśród dzieci i młodzieży, ale często nie daje to pożądanego skutku.
W sytuacjach kiedy dziecko postępuje inaczej niż byśmy tego chcieli, mówimy, że źle się zachowuje. Większość dorosłych uważa, że dzieci są grzeczne lub niegrzeczne. Czy słusznie?
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW