Znaleziono 241 podobnych artykułów
dla "Wyzwania dla dydaktyki historii wynikające z rewolucji informacyjnej."
Druga połowa października. Polskę obiegła informacja o samobójstwie 14-letniej uczennicy gdańskiego gimnazjum. Powód: agresja i molestowanie seksualne ze strony rówieśników. Sprawa nakręcona przez media nabrała poważnych rozmiarów i dała nam do myślenia na temat gimnazjów. Sprawą zainteresowali się również politycy, którzy...
Szukamy w sobie tej jednej milionowej przed lustrem, mamy cichą nadzieję, że widzi ją cały świat - i tu jest całkiem odwrotnie. Świat jest ślepy, bawimy się w relatywizację i absolutyzację, i jest nam z tym (od wieków) bardzo dobrze.
Stwierdzenie, iż cały nasz świat, a nawet Wszechświat wraz ze wszystkim, co w nim istnieje jest względny, bo różnie pojmowany przez wszystkich pojmujących, prowadzi do pokuszenia się o pytanie - czy względność jest względna?
Podważam obecność „Pana Tadeusza” w szkolnym programie lektur, jako uczeń, ale również jako zwolennik reform, leczących polski system edukacyjny.
Fonio radzi: Są miejsca gdzie na telefon nie ma miejsca
Miłość, najwięcej słów o Niej, najwięcej poezji, najwięcej myśli, literatury. Mnóstwo aforyzmów, przysłów, powiedzeń. Tysiące sonat, koncertów, romansów. Niezliczone filmy i seriale.
Reklamy telewizyjne zaczynają mówić do nas innym językiem. Już nie subtelne „lepsze od wiodącego płynu do mycia naczyń”, i tylko po kolorze i kształcie butelki można się było domyślić o jakiego Ludwika tu chodzi. Zaczyna być ostro.
"Krótka rozprawa o tym, że własności prywatna i państwowa są jednakowo potrzebne".
„Wygodne, dużo towaru i niskie ceny. Supermarkety mają wiele dobrych cech. Więc czemu niektórzy tak się oburzają na supermarkety?
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW