Znaleziono 330 podobnych artykułów
dla "Po co nam kultura?"
„Nie patrzyłem na zegarek, ale było może kilka minut po 17-tej. Śledziłem wskaźniki zużycia energii w naszej elektrowni i nagle –dosłownie w ciągu kilkunastu minut zużycie spadło o prawie 20%! …przepraszam, o 20 punktów procentowych.”
Myślenie systemowe Hegla i jego modyfikacje (Stirnerowska, Camusowska i Kierkegaardowska)
Pogodna Urszula Grabowska po raz kolejny musiała zmierzyć się z rolą „tej złej”. Czy nie obawia się zaszufladkowania?
Już tylko godziny pozostały do rozstrzygnięcia w głośnym sporze J.K. Rowling z autorem HP Lexicon. 6 lutego sędziowie zadecydują, czy leksykon Harry’ego Pottera autorstwa Steve’a Vander Arka może zostać wydany w formie książkowej.
Znakomita… gęsta od filozofii, nowych pomysłów, i ostrego jak brzytwa pisarskiego stylu Wattsa. Tyleż magnetyczna, co przerażająca, wielostronnie argumentuje, że świadomość to przegrana sprawa, w którą wierzymy z przyzwyczajenia.
Cywilizacja to żarłoczne stworzenie - taki wniosek nasuwa się po obejrzeniu na kanale Planete filmu dokumentalnego „Plemię na krawędzi zagłady”, traktującego o rdzennych mieszkańcach Andamanów, indyjskich wysp na Ocenie Indyjskim.
Społeczeństwo i poszczególne jednostki zaczynają naśladować byt industrialny. Maszyny, komputery stały się inspiracją dla milionów. Pracujemy jak komputery, kochamy jak komputery, postrzegamy świat jak maszyny.
To nie jest kolejny artykuł z kategorii "potwór z Amstetten". Potraktowałem sprawę Josefa Fritzla jako dobry przykład do przedstawienia kilku moich refleksji à propos społeczeństwa i tego czym powinno być karanie...
Jeden z włoskich fizyków, Tomasso Dorigo, miał podobno na swoim blogu obwieścić odkrycie bozonu Higgsa, czyli tak zwanej
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW