Znaleziono 330 podobnych artykułów
dla "Po co nam kultura?"
Wyszliśmy i wróciliśmy, czy nigdy jej nie opuściliśmy? A może jesteśmy w połowie drogi do wyjścia? Sztuka wiąże się z naszym życiem od zamierzchłych czasów, ale tworzymy dopiero, gdy się najemy i wyśpimy. Współczesna jaskinia.
dodano: 27.06.2011 przez
mobilefactory
| TAGI: internet, społeczeństwo, kultura, portale społecznościowe
“Lubię to!” czy “nie lubię” ?
Ciekawe jak zmieniło się społeczeństwo odkąd pojawiła się opcja dzielenia się zdjęciami na portalach społecznościowych – aktualnie większość topowych portali socjalnych daje taką możliwość.
Zainspirowana humorystycznym tekstem "Rodzaje Gówna", który znalazłam na stronie teksty.jeja.pl, postanowiłam stworzyć własną satyrę. Utwór ma na celu uświadomienie społeczeństwa, jak szerokie znaczenie może mieć słowo "poeta".
Wprost niewiarygodne, co ludzka wyobraźnia może stworzyć dzięki metalurwii, dziwnie brzmiącego procesu, którego autorem jest wrocławski Machinotwórczy Artysta – Ferronnira.
Mieszkańcy Wrocławia zapewne nawet nie wiedzą, że...
Mieszkańcy Wrocławia zapewne nawet nie wiedzą, że...
Chyba nadszedł już czas by w imieniu wszystkich widzów, którzy na co dzień nie mają możliwości zrobić tego osobiście podziękować naszej wspaniałej Polskiej Telewizji.
Z artystą fotografikiem Wiktorem Franko rozmawia Kinga Matałowska
Od wieków toczy się spór o to, czy istnieje nieśmiertelna dusza, która podlega prawom reinkarnacji. Czy świadomość ludzka dojrzała już do tego, aby potwierdzić naukowo fakt jej istnienia, czy też jak to zwykle bywa odłoży na później?
Ludzie żyjacy w czasach nowoczesnych poprzez swój bardzo szybki styl życia oraz burzliwą karierę zapominają o tym, co rzeczywiste.
„Nie, ta do Ciebie zupełnie nie pasuje” – słyszysz i odkładasz najładniejszą sukienkę, jaką kiedykolwiek widziałaś. Chciałabyś zapisać się na jogę, jednak rady koleżanek skutecznie odwodzą Cię od tego pomysłu.
Szukamy w sobie tej jednej milionowej przed lustrem, mamy cichą nadzieję, że widzi ją cały świat - i tu jest całkiem odwrotnie. Świat jest ślepy, bawimy się w relatywizację i absolutyzację, i jest nam z tym (od wieków) bardzo dobrze.
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW