Znaleziono 330 podobnych artykułów
dla "Po co nam kultura?"
Niemal każdy zna - oklepany w szkolnych wypracowaniach - przykład rodziców, którzy z powodu tempa nowoczesnego świata nie mają czasu dla swoich pociech. Taki problem istnieje, ale dostrzegam istotniejszy - nie mają czasu dla samych siebie.
I Dorn i Marcinkiewicz znaleźli się na ławce rezerwowych polityki. Tylko, że jeden potrafi na niej zachować klasę i samodzielność opinii, drugi jest jak lustro, które odbija światło reflektorów i flesze zdjęć.
Uważał, że obrazu nie trzeba dobrze namalować, ważne by go sprzedać. Sprzedać należy też siebie. Dlatego całe jego życie było autokracją, reklamą promującą Andy’ego Warhola.
dodano: 19.08.2008 przez
tomasz_albecki
| TAGI: politechnika gdańska, akademia medyczna, gdańsk, psychologia
Z początkiem nowego roku akademickiego bezpłatną pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną uzyskać będą mogli zarówno studenci Politechniki Gdańskiej, jak i gdańskiej Akademii Medycznej.
Instytut kulturoznawstwa oraz Poz. Stow. Studentów i Absolwentów Kulturoznawstwa zapraszają na cykl wykładów i imprez towarzyszących
Musimy chcieć zrozumieć. Nieważne, na którym kontynencie, w której strefie geograficznej, czy Bóg, Allah, Jahwe - mniejsza o imię…
O Polskiej Sztuce Popularnej, pop-arcie i widokach na przyszłość.
Polska jest ostatnim krajem bloku komunistycznego, w którym nie dokonała się całkowicie sprawiedliwość dziejowa – czyli reprywatyzacja majątku zajętego przez państwo.
Lustracja wraca na polityczną scenę.
W zachodniej popkulturze panuje moda na homoseksualizm. Jest ona źródłem wzorców i inspiracji dla młodych ludzi.
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW