Znaleziono 34 podobnych artykułów
dla "Jak i gdzie powstają opłatki?"
Uczniowie tarnowskich szkół prześlą już niedługo dzieciom w Iraku i Afganistanie zeszyty, długopisy, i kalkulatory. Na terenie Tarnowa trwa akcja zakupu rzeczy najbardziej potrzebnych uczniom w Iraku i Afganistanie.
W Polsce powtarza się uporczywie hasło o „Europie ojczyzn”, chętnie przeciwstawiając je groźnym ponoć zakusom „federalistów” europejskich. Mniejsza już o to, że formuła jest fałszywie przypisywana de Gaulle’owi...
W tym roku przypada 65 rocznica rozpoczęcia przez Niemców likwidacji tarnowskich Żydów, którzy przed wojną stanowili połowę mieszkańców miasta. Kilka dni temu odnowiono replikę bramy cmentarza żydowskiego w Tarnowie.
dodano: 13.07.2008 przez
ciesielczyk
| TAGI: tarnów, capella tarnoviensis, przemysław pasternak, kantata o tarnowie
18 lipca na Rynku Głównym w Krakowie zaprezentowany zostanie utwór muzyczny pod tytułem „Tarnów – Ziemia – Przystań Miłości”.
W ubiegłym roku minęło 100 lat od przyjścia na świat Antoniego Gładysza. Życiorys tej nieco dzisiaj zapomnianej, a jakże barwnej i zasłużonej dla regionu i Polski postaci, warto przypomnieć.
Dopiero przypadki tak znanych osób jak Saleta, uświadamiają nam, jak ważne dla organizmu są nasze nerki. Dr Antoni Sydor stworzył w Tarnowie ośrodki dializ i nefrologii, które uratowały już życie wielu ludziom.
W czasie niedawnego IX Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles prestiżowe odznaczenie Gloria Artis otrzymała Yola Czaderska-Hayek, która od lat funkcjonuje w USA jako swego rodzaju ambasador kultury polskiej oraz ambasador…..Tarnowa.
dodano: 22.06.2008 przez
ciesielczyk
| TAGI: tarnów, rada miejska w tarnowie, marek ciesielczyk, polvision
W tym samym czasie, gdy w mediach toczy się dyskusja na temat książki, wskazującej na to, że Wałęsa był tajnym współpracownikiem SB, w telewizji TVN były superszpieg PRL-owskiego wywiadu, Marian Zacharski odsłania tajemnice agenturalne.
Dla przeciętnego Polaka Norwegia to dalekie fiordy, koło podbiegunowe, ewentualnie białe niedźwiedzie. W ostatnich latach być może kraj ten stał się nam bliższy, jako że część polskich „Gastarbeiterów” tam właśnie znalazła pracę.
dodano: 10.07.2008 przez
ciesielczyk
| TAGI: siedem, magda piwowarczyk, był sobie blues, letni festiwal jazzu tradycyjnego
W lipcu i sierpniu w centrum Tarnowa, na Rynku, dzięki któremu miasto nazywane jest „Perłą Renesansu”, odbywać się będą cyklicznie koncerty rockowe i jazzowe. Posłuchać będzie można także muzyki filmowej.
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW