dodano: 11.12.2006 przez
katarzyna_rapczynska
| TAGI: religia
W czasie modlitwy każdy muzułmanin, musi obmyć w wodzie swe stopy, dłonie, głowę i kark. Buddysta stara się okazać wdzięczność Buddzie za jego nauki. Z kolei chrześcijanie upamiętniają narodziny i zmartwychwstanie Jezusa. Wszyscy jesteśmy różni.
Znaleziono 196 podobnych artykułów
dla "Jan Paweł II - pamięć czy medialność?"
Wszyscy wiemy, że polską szkołę zalewa fala agresji. Pomysły Romana Giertycha to jednak półśrodki, która mogą skutecznie maskować skutki, odwracając uwagę od źródeł przemocy na gimnazjalnych korytarzach.
W trakcie tegorocznego spisu powszechnego odpowiedź na pytanie o wyznanie nie będzie musiała ograniczać się wyłącznie do wskazania przynależności do któregoś z wyszczególnionych przez GUS związków wyznaniowych czy Kościołów.
Głośny, w ciągu ostatnich kilku dni, spór o krzyż powraca jak bumerang. Czy jednak rzeczywiście chodzi tylko o krzyż, czy też może raczej ogólnie o obecność symboli religijnych w publicznej sferze świeckiej?
Na marginesie notki dostępnej na blogu Debata, dotyczącej protestów (...) przeciw krakowskiemu Marszowi Ateistów i Agnostyków można pokusić się o wiele różnorakich przemyśleń.
Każdy z nas chciałby być akceptowany przez otoczenie. Chcielibyśmy, żeby inni tolerowali naszą inność i naszą odmienność, w końcu to, kim jesteśmy to nasza indywidualna sprawa.
Z dużym zainteresowaniem przyjąłem ubiegłotygodniową inicjatywę bloggera o nicku intel-e-gent, dotyczącą akcji zbierania podpisów pod petycją do premiera w sprawie renegocjacji konkordatu.
Od paru lat mamy bardziej liberalne przepisy budowlane. Jeśli do urzędu wyślemy projekt i nie zostanie on oprotestowany, a nawet nie otrzymamy odpowiedzi, to możemy domniemywać aprobatę projektu. I inwestor rusza z robotą.
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW