Znaleziono 109 podobnych artykułów
dla "Bo na polonistyce były miejsca."
Jeżeli edukacja ma być szansą dla ucznia, powinna jak najpełniej przygotować go do życia. W XXI wieku nie stracił swej aktualności postulat non scholae sed vitae discimus: uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.
Współczesna szkoła odchodzi od schematycznego kształcenia i „wbijana” dzieciom do głów regułek.
Czy na dzieci działa magia komputerów, czy tylko dostępnych za ich pośrednictwem gier? A może trzeba inaczej kształcić dzieci by umiały twórczo korzystać z tego narzędzia?
Już dawno wykazano, że najzwyklejsze dziecko poddane systematycznej motywacji do intelektualnych dokonań jest w stanie zostać nawet mistrzem gry w szachy. Alan Bit to też zwykły chłopiec w otoczeniu pasjonatów informatyki.
Nowe ustawy dotyczące wychowania seksualnego, czyli nic innego, jak wypociny polityków, nowe ustawy mające, teoretycznie, zmniejszyć ilość ciąż wśród nastolatków, oraz zakonnice uczące tego oto przedmiotu w szkołach.
Co nam robią w głowach? Jakich technik używają? Jak się przed nimi bronić?
Uczniowie tarnowskich szkół prześlą już niedługo dzieciom w Iraku i Afganistanie zeszyty, długopisy, i kalkulatory. Na terenie Tarnowa trwa akcja zakupu rzeczy najbardziej potrzebnych uczniom w Iraku i Afganistanie.
Małe, zadrukowane drobną czcionką karteczki, otwarty zeszyt na kolanach, szybka weryfikacja swoich odpowiedzi z wynikami sąsiada z ławki - to wszystko ma pomóc uczniom w trudnych chwilach szkolnego życia dowcipnie zwanych "sprawdzianami". Wszystko to jest też określane mianem ściągania.
„Marksizujący postmoderniści, zieloni, antyglobaliści, rozbrojeniowcy i pacyfiści, antyimperialiści, antykapitaliści, ekolodzy, orędownicy pokoju i antyrasiści są (...) towarzyszami drogi (...) antyamerykanizmu, wojującego islamu i antysemityz
Po raz kolejny absolwenci Szkoły Kreatywnej Fotografii zaprezentują swoje prace dyplomowe na indywidualnych wystawach w krakowskich galeriach i knajpkach.
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW