Znaleziono 256 podobnych artykułów
dla "Od Chaplina do Triera, czyli przemyślenia twórców."
Barcelona jest powszechnie uważana za stolicę kultury, zabawy, a także ośrodek swobody seksualnej i bohemy. Jak wygląda ta koncepcja w zderzeniu z autentyczną kulturą i społeczeństwem Katalonii?
Chcielibyście wiedzieć, jakie jest kino Almodovara? Odpowiedzi udzieli wam Ewa Mazierska w swojej najnowszej książce „Słoneczne kino Pedro Almodovara”.
Nadejście Shreka! Nasz przesympatyczny kolega, o skórze w barwie świeżej sałaty (lub też: niedojrzałych czereśni) i wątpliwej urodzie, powraca na ekrany kin.
Siedzę przed telewizorem z nosem w programie telewizyjnym i rozważam, cóż by tu obejrzeć. Mój wybór ogranicza się do kolejnego odcinka znanego mi, choć przeciętnego serialu oraz filmu o chwytliwym, jednak zupełnie obcym mi tytule. Co wybiorę?
Krzysztof Kieślowski w jednym z licznych wywiadów udzielanych po sukcesie „Trzech kolorów” powiedział, że kino XXI wieku będzie należało do kobiet: dziś nie sposób nie przyznać mu racji.
28 listopada w telewizyjnej „Dwójce” obejrzałem niezwykły film kina niezależnego. Opowiada on o życiu Fina – zagubionego, pragnącego spokoju i samotności karła, który przybywa do małego miasteczka w New Jersey.
Historia oparta na faktach. Profesor (K.Spacey) Instytutu Technologicznego w stanie Massachusetts uczy swoich studentów wykorzystywania matematyki do liczenia kart i innych podobnych sztuczek, pozwalających na wygrywanie fortuny w kasynach Las Vegas.
Każdy kto chociaż trochę miał do czynienia z kinem autorskim doskonale wie, że niedawno pożegnaliśmy dwóch wybitnych reżyserów: Ingmara Bergmana oraz Michelangelo Antonioniego. Publikację tę postanowiłem poświęcić temu drugiemu.
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW