Znaleziono 51 podobnych artykułów
dla ""Wojna tarnowska" trwa"
W tym roku przypada 65 rocznica rozpoczęcia przez Niemców likwidacji tarnowskich Żydów, którzy przed wojną stanowili połowę mieszkańców miasta. Kilka dni temu odnowiono replikę bramy cmentarza żydowskiego w Tarnowie.
Chciałbym rzucić nowe spojrzenie na kibica-szalikowca XXI w. Wielu ludzi ogarnia błędne stwierdzenie, że kibice to pijaki, debile, hołota, margines społeczny i ludzie, którzy ledwo ukończyli zawodówkę.
dodano: 13.07.2008 przez
ciesielczyk
| TAGI: tarnów, capella tarnoviensis, przemysław pasternak, kantata o tarnowie
18 lipca na Rynku Głównym w Krakowie zaprezentowany zostanie utwór muzyczny pod tytułem „Tarnów – Ziemia – Przystań Miłości”.
W ubiegłym roku minęło 100 lat od przyjścia na świat Antoniego Gładysza. Życiorys tej nieco dzisiaj zapomnianej, a jakże barwnej i zasłużonej dla regionu i Polski postaci, warto przypomnieć.
Od lat miasto Tarnów zabiega o odtworzenie obrazu „Panorama Siedmiogrodzka” o wymiarach 15 x 120 metrów! Do tej pory odnaleziono 31 kawałków tego płótna. Niedawno znalazła się 32. jego część.
Dopiero przypadki tak znanych osób jak Saleta, uświadamiają nam, jak ważne dla organizmu są nasze nerki. Dr Antoni Sydor stworzył w Tarnowie ośrodki dializ i nefrologii, które uratowały już życie wielu ludziom.
Co mają wspólnego Celtic, Fenerbahce i Liverpool. Wydawało by się, że niewiele, jednak nic bardziej mylnego. Kluby te mają najbardziej pasjonujących fanów. Czystą przyjemnością jest oglądanie meczy, rozgrywanych na ich własnym terenie.
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW