Znaleziono 532 podobnych artykułów
dla ""Co robić?" Napieralskiego"
W tym felietonie kontynuuje swoje rozważania na temat rodzajów patologi, jakie mogą wystąpić wśród państw i przez to dotknąć ich obywateli.
Kilkanaście lat temu podróżowałem po zachodniej Ukrainie i z życzliwością witałem wszelkie oznaki świeżo budowanej państwowości. Niebiesko żółta flaga świadczyła o dążeniach Ukraińców do samostanowienia. Witałem te symbole z sympatią...
W przeciętnym społeczeństwie najczęściej żyją obok siebie trzy pokolenia: dziadków, rodziców i młodzieży. W takim układzie (to modne słowo ostatnio) coś musi zgrzytać. Muszą wystąpić pewne różnice, które spowodują walkę - tzw. konflikt pokoleń.
Każdy wie że polska scena muzyczna jest kiepska i zupełnie nic sobą nie reprezentuje. Nasi artyści (?) od dłuższego czasu nie potrafią sklecić choć jednej płyty, której przesłuchanie nie skończy się wizytą u laryngologa.
Opłatek, którym się łamiemy jest nieodłącznym elementem Wieczerzy Wigilijnej. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „oblatum”, co oznacza „dar ofiarny” i jest rodzajem przaśnego chleba pieczonego, jako bardzo cienkie płatki.
dodano: 29.01.2010 przez
zbigniew_jankowski
| TAGI: hr1207-ron-paul-fed, historia usa, kapitalizm, korporacjonizm
Powstanie Federal Reserve System – niewidzialnego rządu władzy monetarnej – to
Wobec doniesień niektórych mediów, że niby polon-210, którym został otruty były szpieg Aleksandr Litwinienko, można bez problemów kupić za pośrednictwem Internetu, dziennikarze Gazety.ru przeprowadzili własne dochodzenie.
Ta piosenka z kultowej Kolędy Nocki znakomicie obrazuje Polskę sprzed 20 lat? Ale czy nasz kraj dalej jest taki szary?
Tajemnica bursztynowej komnaty leży w kręgu zainteresowań wielu pisarzy. Tym razem mierzy się z nią Rafał Dębski w "Żelaznych kamieniach". Z jakim skutkiem?
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW