Znaleziono 174 podobnych artykułów
dla "O maturze słów kilka, czyli co będzie dalej?"
Kogo mamy przed oczami słysząc „student”? Mizernego chłopaczynę w swetrze, chłepcącego zupkę instant na akademikowym tapczanie. Kubek jeszcze przywieziony z ojczyzny, rzecz jasna. Budżet pochłonęły już piwa i ksero, a do pierwszego daleko.
Październik dalej będziemy kojarzyć z oszczędzaniem? Chyba tak, o czym świadczą wyniki akcji „Tydzień dla oszczędzania” (25-31.10), w której aktywny udział w całym kraju wzięli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz media.
Od wieków trwa rywalizacja nie tylko wśród zwierząt, ale i pośród ludzi. Jak odróżnić zdrową rywalizację, od zwykłej zachłanności i pustych ambicji?
Rusza druga edycja cyklu regionalnych konferencji
Czy studia są dla nas tym czym były dawniej? To inwestycja w przyszłość czy w pseudoswobodę? Ucieczka czy świadoma decyzja? Pęd tłumu czy wynik indywidualnych przemyśleń?
Czy umiemy odpoczywać? Co lub kto kreuje nasz relaks? Pytania są raczej skomplikowane, patrząc z perspektywy czasów, w jakich przyszło nam żyć.
Coraz bardziej powszechne jest zjawisko przemocy wśród młodzieży i nie tylko. Coraz częściej mówi się w szkołach o narastaniu problemu agresji i przemocy wśród dzieci i młodzieży, ale często nie daje to pożądanego skutku.
Po 6 latach nauki w szkole podstawowej, 3 w gimnazjum i 3 w liceum oraz po napisaniu matury z języka polskiego dostrzegalne w systemie edukacji stają się pewne, delikatnie rzecz ujmując, niedociągnięcia. Na szczęście niedługo się to zmieni.
Kolejna uczelnia wyższa najprawdopodobniej powstanie w Toruniu. Jak donoszą Nowości, Państwowa Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała projekt Toruńskiej Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej.
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW