dodano: 03.07.2008 przez
tomasz_albecki
| TAGI: matura, satniny, centralna komisja egzaminacyjna, poziom rozszerzony
Znakomite wyniki z egzaminu maturalnego uzyskali uczniowie z Gimnazjum i Liceum Akademickiego, szkoły prowadzonej przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika.
Znaleziono 174 podobnych artykułów
dla "O maturze słów kilka, czyli co będzie dalej?"
Na Facebooku pojawiła się pierwsza na świecie aplikacja umożliwiająca przygotowanie do egzaminu maturalnego z matematyki. Stworzony przez Polaków program jest dostępny w pełni za darmo.
Podstawowym problemem osoby uczącej się jest dziś ilość informacji, które musi przetworzyć, by wydobyć wiedzę przydatną w życiu osobistym lub zawodowym. Niestety, umiejętności tych raczej nie nabędziemy na etapie edukacji szkolnej.
Mało jest ludzi, o których można rzec, że są, jak prawdziwą wróżką z bajki. Ale zdarza się, że spotykamy je w swoim życiu i Pani Stefania Dulemba jest jedną z nich.
„Chciałem zostać inżynierem, ale miałem same tróje ze ścisłych przedmiotów, na historie też mnie nie przyjęli, ale na polonistyce były jeszcze miejsca”. Te słowa można było usłyszeć od pewnego, dość specyficznego, nauczyciela języka polskiego.
Jeśli na Facebooku zadalibyśmy pytanie: na czym najbardziej lubicie grać w gry wideo i zdecydowalibyśmy się na tzw. opcję ankiety, to na naszej proponowanej liście na pewno znalazłyby się: „PC” „Xbox360” „PS3” „Wii” „DS”.
Co się dzieje z dzisiejszym rządem? Na to pytanie niestety nie potrafię odpowiedzieć (Atak UFO? Zamiana mózgów?) Zacznijmy więc może od edukacji.
Codziennie rano, gdy otwieram oczy, rozważam słowa Marka Aureliusza o powołaniu do trudu człowieka. Później moja utopijna wizja zostaje zmącona myślą o szkole. Tak, o tej, która rzekomo uczy i wychowuje. Prawda jest jednak okrutna!
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW