Znaleziono 156 podobnych artykułów
dla "Powrót do przeszłości z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim"
Chodzi oczywiście o dom generała Jaruzelskiego, o którym tym głośniej, im bliżej 13 grudnia. Kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego, to bowiem też kolejna pikieta nocna pod domem generała. Dziś, całkiem przypadkiem, trafiłem na nieznane mi dotąd informacje, dotyczące historii tego domu.
Czy można poprzez przeczytanie książki przejmować poglądy innych? Szczególnie poglądy które są po części znane i krytykowane z zrozumiałych- mam nadzieję -dla każdego przyczyn.
O Jeremim Wiśniowieckim wypowiedziało się już wielu. Pisać o nim nie jest łatwo. Spór o ocenę tej postaci toczy już kolejne pokolenie historyków i nic nie wskazuje na to, żeby można było osobę księcia ocenić jednoznacznie.
Nie będę ukrywać tytuł artykułu jest prowokacją i zamierzeniem, by wzbudzić dyskusję. Pozwoliłam sobie puścić wodze fantazji przy jednoczesnym wzięciu pod uwagę historii Kościoła Katolickiego. W konsekwencji odpowiedź na postawione przeze mnie pytania.
Jeżeli edukacja ma być szansą dla ucznia, powinna jak najpełniej przygotować go do życia. W XXI wieku nie stracił swej aktualności postulat non scholae sed vitae discimus: uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.
Narzekamy na młodzież, że nie chce się uczyć, że jest agresywna i źle wychowana. A może jest to po prostu przejaw frustracji, że muszą uczęszczać do miejsca, które jest instytucją nie z tej epoki?
dodano: 05.02.2009 przez
magdalena_wosiek
| TAGI: morderstwo, elżbieta batory, stefan batory, historia
Inspiracją do napisania tego opowiadania była historia hrabiny Elżbiety Batory- Nadasdy. Od razu wszakże uprzedzam, że to moja dość swobodna interpretacja czarnej legendy, która ją otaczała i otacza.
Jak chomiki zwalczyły monotonność w kółku :)
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW