Znaleziono 97 podobnych artykułów
dla "Z fascynacji do architektury"
” W połowie lat dziewięćdziesiątych jeździłem na legendarnym Stalinie, kiedy jeszcze murki były ostre i nowe a lokalna ekipa deskorolkowców nie miała pojęcia o tym, że skateboarding był i może być czymś więcej niż tylko dobrą zabawą
Starość- słowo, które większość kojarzy negatywnie, łącząc ją z lekami, bólem, zmniejszoną sprawnością ruchową, czasami także psychiczną, osłabieniem, zmęczeniem... Dlaczego? Czy jest to czas wegetacji, oczekiwania na śmierć?
Nowości i prostota, przeciętność i standardy coraz mocniej przekładają się na styl produktów i charakter sklepów. Projektowanie jest jednak ukierunkowane na odmienność i indywidualizm. Powrót do dawnego stylu dekorowania domu jest na czasie.
Z artystą fotografikiem Wiktorem Franko rozmawia Kinga Matałowska
Obrazy śmierci zalewają nas praktycznie w każdym przekazie informacyjnym. Sztuka nie pozostaje obojętna, w wiekach przeszłych był to jeden z chętnie podejmowanych wątków tematycznych, pokazywano rozmaite przedstawienia od tańca śmierci, po makabreski i przerażające obrazy masakr etc. Choroba i śmierć, to zjawiska dotyczące...
Skecz teatralny w klimacie ambient.
HAMLET
„Przyjmij je zatem i nie próbuj pojąć.
Więcej jest rzeczy w niebie i na ziemi,
Niż się wydaje naszym filozofom,
Drogi Horacjo.”
William Shakespaere
Problem istnieje realnie. Miasto się wyludnia. Zmierzyć z nim zechcieli się ludzie sztuki i artyści. Konkretnie Robert Knuth i Ryszard Ziarkiewicz. Nie pierwszy raz mierzyli się zresztą z materią oporną i nieznaną.
Wprost niewiarygodne, co ludzka wyobraźnia może stworzyć dzięki metalurwii, dziwnie brzmiącego procesu, którego autorem jest wrocławski Machinotwórczy Artysta – Ferronnira.
Mieszkańcy Wrocławia zapewne nawet nie wiedzą, że...
Mieszkańcy Wrocławia zapewne nawet nie wiedzą, że...
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW