Znaleziono 20 podobnych artykułów
dla "Prof. Jan Miodek o słowie"
Dla przeciętnego Polaka Norwegia to dalekie fiordy, koło podbiegunowe, ewentualnie białe niedźwiedzie. W ostatnich latach być może kraj ten stał się nam bliższy, jako że część polskich „Gastarbeiterów” tam właśnie znalazła pracę.
Kiedy już przyzwyczaimy się do masturbacyjnych zwierzeń i frywolnych sztuk, to podniesiona zostanie poprzeczka - panna dokładnie omówi ręczne techniki, zaś aktorki będą przed ołtarzem symulować zbliżenie. I to bynajmniej nie z Bogiem.
Bardziej sprawiedliwe stawki ubezpieczenia zdrowotnego umacniają poczucie podatnika a obywatela, że żyje w logiczniej zarządzanym państwie.
Poniższe spostrzeżenia dowodzą, że napisanie definicji w sposób możliwie prosty, zrozumiały, zgodny z prawdą, a jednocześnie zgodny z zasadami naszego języka, jest zadaniem trudnym i złożonym.
Instytuty badawcze zrzeszone w Gallup International Association opublikowały wyniki badań dotyczących zaufania do przywódców religijnych, które porażają szczególnie w odniesieniu do Polski.
Częstokroć denerwujemy się, kiedy słyszymy lub oglądamy reklamy informujące o biletach lotniczych, które są tańsze niż przejazd taksówką z domu na lotnisko.
W jednym z ostatnich numerów niemieckiego dziennika "Die Welt" jeden z publicystów, najprawdopodobniej nie uświadomiony historycznie, nazwał Polaków "zbrodniarzami mordującymi Niemców".
Jednymi z najpiękniejszych tekstów, jakie przeczytałem w życiu jest „Kiedy mówisz” ks. Jana Twardowskiego oraz "Dezyderata" znana z Piwnicy Pod Baranami. Oba proste, właściwie banalne, a zarazem piękne i głębokie. Warto sobie czasem przeczytać te słowa, by zatrzymać się na chwilę, zamyślić, zastanowić.
Czyli cytaty zasłyszane, tematem zaś dziś będzie religia: bogowie, Chrystusy, krasnoludki. Dużo Nietzschego.
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW