dodano: 27.12.2006 przez
andrzej_p_urbanski
| TAGI: informatyka, edukacja, wieloprocesorowość, wielordzeniowość
Bajeczka z 1994 o informatyce, która miała nauczyć myśleć w kategoriach wieloprocesorowego rozwiązywania zadań, dziś nie tylko w superkomputerach, ale nawet w domowych "dwurdzeniowcach".
Znaleziono 10 podobnych artykułów
dla "Audyt bezpieczeństwa teleinformatycznego"
Już dawno wykazano, że najzwyklejsze dziecko poddane systematycznej motywacji do intelektualnych dokonań jest w stanie zostać nawet mistrzem gry w szachy. Alan Bit to też zwykły chłopiec w otoczeniu pasjonatów informatyki.
Nie tak dawno Ryszard Krauze zrezygnował z kierowania Prokomem - najbardziej znaną w Polsce spółką informatyczną. Od Prokomu zaczęła się wielka kariera Ryszarda Krauzego w biznesie.
Czy można napisać wierszyk o częściach składowych komputera, bajkę o komputerach pomagających sobie w obliczeniach czy opowiadanie dla dzieci, których tatusiowe-informatycy mówią czasem dziwne, ale i pouczające rzeczy?
Jak podrywają maniacy komputerowi? Sprawdź sam.
Komputery na dobre wkroczyły do naszego codziennego życia. Można je spotkać na każdym kroku i niestety na każdym kroku się psują, dlatego w ślad za komputerami do naszego życia wkroczyli informatycy.
Wkrótce po skonstruowaniu komputera okazało się, że sekwencja bitów ma pewną wartość materialną. Dzisiaj wartość ma też kontekst, w jakim się znajduje ten kod, np. w określonej grze, albo ... banku. Trudno powiedzieć ile jest wart bit.
Wszystkie instytucje badawcze zgodnie podkreślają, że w dobie wszechobecnego kryzysu informatyka jest tą dziedziną wiedzy, która nie tylko nie traci, ale wręcz zyskuje. To jeden z zawodów, na który bezustannie jest zapotrzebowanie.
Czy można jakoś zmotywować uczniów naszych szkół by się uczyli zwłaszcza tak trudnych rzeczy jak matematyka? Poznańskie władze miejskie, które fundują gimnazjalistom dodatkową lekcję matematyki niespodziewanie wspiera ... bohater literacki.
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW