Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
Cześć! Poklikash ?
dodano 19.03.2007
Gadu-Gadu, IRC, Skype to tylko trzy programy pozwalające na komunikację w sieci. Internet zwyciężył telefony i listy, na przeszkodzie pozostała już tylko telewizja, ale czy tak łatwo uda się przejąć prym w środkach masowego przekazu?
Gdy Internet przestał być tylko usługą dla wojska i uczelni amerykańskich, w 1991 roku wyszedł na świat całkiem nowy środek masowego przekazu. Można powiedzieć, że z roku na rok coraz więcej ludzi zakładało Internet. Czy pamiętacie modemy i wiecznie zajętą linię telefoniczną? Z pewnością rachunek telefoniczny bardziej zapadł nam w pamięci. Koszty, koszty, koszty one zatrzymały w pewnym czasie rozwój polskiego internetu. Przełomem okazał się stały i szybki (czyżby?) internet, jakim była Neostrada. Stałe opłaty i 24/7 w sieci były kuszącym kąskiem dla ludzi, którzy znali potęgę Internetu. Teraz, gdy Kowalski kupuje komputer, podłącza się również Internet. Potem już prosto. Instalacja komunikatora i można rozmawiać z każdym, prawie z każdym.
Jeśli patrząc na świat to Polska nie jest krajem skomputeryzowanym z ogólnodostępnym internetem. Mimo, że z roku na roku coraz więcej osób ma dostęp do sieci, to i tak jest on drogi, a firmy, które go zakładają bardzo cenią się i niestety w Polsce jest drogi i wolny Internet, chociażby patrząc na naszych Czeskich lub Niemieckich sąsiadów. Mała konkurencja jest powodem słabej obsługi klienta i wysokich cen.
Oczywiście po krytyce trzeba tez pochwalić naszych dystrybutorów tej pięknej usługi. Chociaż są praktycznie monopolistami na naszym rynku ciągle wprowadzają nowe oferty i pakiety, i co pewien czas pojawia się nowa firma współpracująca np. z Telekomunikacją Polską, lecz często oferuję tańszy Internet, mimo, ze korzysta z łącz Neostrady TP.
Przez komunikatory typu GG i Skype wyparto pocztę, a także ucierpieli na tym usługodawcy telefoniczni. W dzisiejszych czasach ludzie coraz mniej szukają ogłoszeń matrymonialnych w gazetach, lecz w Internecie prowadzą wirtualne randki.
- Cze. Poklikash?
- Siemka, masz ochotę popisać trochę?
- Elo, co porabiasz?
Oto kilka z wielu podobnych powitań internetowych. Nie sposób zliczyć ile osób poznaje się przez Internet i później wpływa to na ich życie poza siecią. Może ona mieć zły wpływ na dzieci, jeśli rodzice nie będę pilnować swoich pociech. Trzeba dodać, że tu nie tylko czyta się artykuły, które mogą pomoc dziecku w nauce, niestety przez komunikator lub stronę www można poznać ludzi należących do złych subkultur, sekt, itp.
Zanim jednak będziemy chcieli z kimś „poklikać” spójrzmy na to z innej strony. Nie dajmy się uzależnić takim środkom przekazu, lepiej wrócić to tradycyjnego poznawania ludzi w świecie realnym, to najlepszy sposób na poznanie człowieka. Sieć ma swoja zaletę, w anonsach ktoś może o sobie napisać co mu się tylko podoba.
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW