Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
Roztargnienie czy lekceważenie?
dodano 06.02.2010
O czym te przykłady świadczą?
Aby oglądać TV1000 na stałe zamów Pakiet Max Telewizji Cyfrowej UPC na stronie www.upc.pl lub zadzwoń... TV1000 zaprasza na film "Joanna d'Arc" 16 stycznia o godz. 20:00. W pierwszej połowie miesiąca napis był całkowicie zrozumiały, bowiem planowana emisja była zapowiedziana na dość bliską przyszłość, ale dzisiaj mamy... 1 lutego 2010 i można się zastanowić, czy aby film miał być emitowany w 2010 (i czy był?), czy jednak w przyszłym roku (niemal za cały rok) albo i w obecnym, i w 2011... Zapewne prawda jest prozaiczna - po prostu ktoś "odpowiedzialny" za informowanie widzów zapomniał o tekście puszczonym w ruch przesuwny u dołu ekranu i swoim "zaangażowaniem" daje przykład troski wobec swoich (także potencjalnych) klientów. Ale to lekceważenie klientów trwa już dwa tygodnie!
Podobne uchybienia możemy zaobserwować podczas emisji świetnego cyklu Ewy Drzyzgi - "Rozmowy w toku", kiedy to na zakończenie kolejnego programu, jesteśmy zachęcani przez tekst na planszy do oglądania kolejnego odcinka - podawany jest interesujący tytuł (prawdopodobnie wznowienia) odcinka oraz czas emisji, zaś proponowany czas (a mamy styczeń 2010) sugeruje spotkanie... jesienią, przy czym trudno orzec, czy jest to czas emisji, która już się odbyła (i był to termin pierwszej edycji), czy emisji, która się dopiero odbędzie u schyłku 2010 (i jest to termin wznowienia)...
"Klub dla Ciebie" co miesiąc dostarcza katalog z wieloma interesującymi produktami. Pod koniec stycznia dostarczono oferty na luty. Na skrzydełku zachwalane są produkty tygodnia, jednak zaznaczono "oferta ważna od 25 do 31 stycznia 2010 r." a przecież wielu adresatów otrzymało ów katalog pod koniec promocji albo nawet już po niej.
Czym kierowano się podczas tworzenia internetowego Słownika języka polskiego www.sjp.pl? Owszem, umożliwiono wprowadzanie komentarzy przez dyskutantów, ale system przyjmie nową uwagę po wpisaniu podanego kodu wspak. Pomysł jest logiczny i sprytny, ale... Ale dlaczego jest to aż dwunastocyfrowa liczba kontrolna (np. 245294245294), przecież wystarczyłyby 4 cyfry. Prawdopodobnie chodziło o zniechęcenie użytkowników do dopisywania komentarzy, bo to i sporo czasu, i łatwo się można pomylić, zatem to chyba nie roztargnienie twórców zabezpieczenia, ale ich... złośliwość? Może jestem niesprawiedliwy? Może jakiś "pomysłodawca" sugerował wpisanie wspak 24 cyfr, ale zwyciężyli zdroworozsądkowcy (tego wyrazu jeszcze nie ma w tym słowniku)?
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW