Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
Dlaczego jednym się udaje, a innym nie?
dodano 03.08.2008
Zadawałeś może Sobie kiedyś pytanie - dlaczego niektórzy znajdują okazje, szanse, wpadają na pomysły, które robią ich bogatymi, szczęśliwymi i dzięki których uważamy ich za ludzi sukcesu?
Dlaczego biedni biednieją, albo utrzymują status quo konta bankowego, a inni pną się na wyżyny, wdrapują się na kolejne Góry Sukcesu? Dlaczego bogaci się bogacą? Dlaczego klasa średnia stara się zachowywać jak bogaci, ale jej nie wychodzi? Lub po prostu. Dlaczego jednym się udaje, a innym nie?
Z odpowiedzią leci do nas na złamanie karku NLP. NLP - neurolingwistyczne programowanie. I co jest tego powodem?
Filtry percepcyjne
Rozejrzyj się po pokoju (baź po prostu tam, gdzie się znajdujesz) i zauważ jak najwięcej czerwonych rzeczy. Zamknij oczy - bądź patrz się tylko na ekran - i przypomnij Sobie, co było zielone. Wylicz te przedmioty.
Teraz powtórnie rozejrzyj się po pokoju. Więcej zielonych :) ?
Na tym to polega. Kiedy skupiasz się na bogactwie, to nie masz czasu, ani chęci, ani możliwości zajmować się biedą, Swoją biedą. Jednak jeśli skupisz się na biedzie, nie chce Ci się myśleć o bogactwie. Nie widzisz bogactwa. Nie widzisz sukcesu. Widzisz tylko czego Ci brak i w takim wypadku nie wiesz, co z tym zrobić.
Bogaty wpada na kreatywne pomysły. Dlatego, że bogactwo wymaga twórczości. Umiejętności wykorzystania tego, co już posiadamy do naszych finansowych celów. To jedna z wielu definicji przedsiębiorczości.
Ktoś ładnie powiedział "Myślcie o zdrowiu, a nie o chorobie". Myśl o tym, czego pragniesz. Znajdź Swoją pasję, hobby, które potraktujesz inaczej, lepiej od zwykłego "zainteresowania". Skupiaj się na bogactwie: finansowym, dochowym, mentalnym i jakie Sobie jeszcze wyobrazisz. Bo to działa.
"Niektórzy ludzie są zbyt zajęci pracą, żeby zarabiać. Inni natomiast są zajęci zarabianiem i nie mają kiedy pracować."
P.S. Organizuję Klub Skutecznego NLP, zapraszam :) . Pierwsze spotkanie 14 sierpnia 2008.
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW