Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
zamknijx
Musisz być zalogowany, żeby ocenić artykuł.
zamknijx
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Kononowicze są wsród nas

dodano 28.03.2007
Kononowicze są wsród nas

Mieszkańcy pewnej ulicy w Łodzi zaprotestowali przeciwko budowie hospicjum dla nieuleczalnie chorych w ich okolicy. Polacy protestują często i chętnie, ale w tym wypadku przyczyna akcji jest skandaliczna i nie świadczy dobrze o ich inicjatorach.


Mieszkańcy uzasadniają, że budynek, w którym mieszkać będą nieuleczalnie chorzy, obniży wartość gruntów w okolicy. Tłumaczą, że nikt nie będzie chciał budować w okolicy, w której znajduje się taki budynek. Jeden z mieszkańców wyraził zaś dezaprobatę z powodu umiejscowienia hospicjum naprzeciw jego domu. Nie podoba mu się bowiem, że będzie musiał patrzeć z okna na umierających...

Podobna sytuacja zdarzyła się niedawno w Opolu, gdzie grupa mieszkańców z okolicy szpitala wstrzymała budowę lotniska dla helikoptera, który miał m. in. skrócić czas transportu rannych z wypadków samochodowych. Argumenty opolskich protestujących były równie szokujące: przeszkadzać ma im hałas jaki wywołuje helikopter oraz niebezpieczeństwo katastrofy helikoptera. Pozostaje zagadką, dlaczego zakładają, że każdy lot helikoptera zakończy się katastrofą i to akurat na ich posesji, jednak mają widać wiarygodne źródła. W tych samych źródeł musiał zresztą korzystać prezydent Opola, który budowę lądowiska wstrzymał.

Obie te sytuacja każą się zastanowić nad kondycją moralną mieszkańców Łodzi, Opola, innych miast i nas samych. Czy naprawdę aż tak trudno zaakceptować fakt, że nieuleczalnie chorzy ludzie muszą umierać w godnych warunkach? Państwo stara się tym ludziom stworzyć warunki do godnej śmierci, a tymczasem powodowana skrajnym egoizmem mniejszość, oczywiście zdrowa, stara się te działania storpedować w imię wartości czysto materialnych. To jeszcze można jakoś zrozumieć, bo pieniądze są jakąś przyczyną. Ale żeby przeszkadzał hałas helikoptera, który przywozi rannych do szpitala? Czy niedługo mieszkańców miast będzie irytował dźwięk karetki na sygnale, albo straży pożarnej? W takim razie postuluję, by zaprzestać wszelkich inwestycji w szpitale, hospicja, helikoptery medyczne, karetki, a wszystkie będące obecnie w użyciu przekazać na złom by już nigdy nikomu nie przeszkadzały. Nie budujmy nic, nie róbmy nic. Żeby nic nie było! Zaczynam rozumieć skąd wziął się Kononowicz.


 

 

 

wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: osobliwyMan
avatar

O mnie
W serwisie od:
04.03.2007
Dodaj do znajomych

 
INNE OD osobliwyMan
TAGI: w serwisie od 2025-04-16 12:44:12
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje

Drogi użytkowniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz cofnąć w każdej chwili.

 Tak, zgadzam się na nadanie mi "cookie" i korzystanie z danych przez Administratora Serwisu i jego partnerów w celu dopasowania treści do moich potrzeb. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

 Tak, zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora Serwisu i jego partnerów w celu personalizowania wyświetlanych mi reklam i dostosowania do mnie prezentowanych treści marketingowych. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać poprzez opcję: "Twoje zgody", dostępnej w prawym, dolnym rogu strony lub poprzez usunięcie "cookies" w swojej przeglądarce dla powyżej strony, z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.


   

Ładowanie grafiki ...