Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
Internetowe odbicie
dodano 11.02.2009
Fakt, że Internet stał się praktycznie częścią naszego życia nie podlega dyskusji. Jednak w dalszym ciągu bardzo duże grono ludzi nie potrafi sobie uświadomić mocy jaka w nim drzemie i że skorzystać z niej może każdy z nas.
Jedna ze Szczecińskich firm Virtual People Sp. z o.o. zajmująca się kreowaniem e-wizerunku uważa, że internetowa świadomość jest w dalszym ciągu zbyt słaba.
Na temat doniosłości „cyberprzestrzeni” dla polskich firm mówi Prezes Virtual People, Grzegorz Kozak:
- W dzisiejszych czasach wiele osób ogranicza swoje poszukiwania głównie do Internetu dlatego też piramidalnym błędem jest niewykorzystywanie jego możliwości. Firma, która nie ma swojego miejsca w sieci, bardzo ogranicza swoje szanse na dynamiczny rozwój. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że w natłoku pracy niektórzy po prostu nie mają czasu dokładnie zagłębić się w tajniki Internetu albo nie bardzo wiedzą od czego zacząć – m.in. takie osoby mogą liczyć na naszą pomoc.
- W dobie nadchodzącego kryzysu Internet może okazać się kołem ratunkowym dla ogromnej ilości polskich firm, tym bardziej, że każda branża ma swój „internetowy potencjał”. Sam pełnie funkcję Prezesa w firmie e-moto.pl Sp. z o.o., która zajmuje się sprzedażą akumulatorów i 40 % zysków firmy pochodzi właśnie z działalności internetowej. Proponuje przeprowadzić szybki eksperyment i wpisać w google kilka haseł związanych z danym sektorem, a następnie sprawdzić jak w tej dziedzinie wykorzystywana jest e-przestrzeń. Resztę pozostawiam prywatnej ocenie. - mówi Wiceprezes Virtual People, Robert Mazurek.
- Działania naszej firmy zawsze uwarunkowana są konkretnymi potrzebami: przeprowadzamy dokładne analizy, badamy rynek, robimy wywiad wśród potencjalnych odbiorców, a następnie na podstawie zebranych informacji przechodzimy do pracy. Z naszymi klientami natomiast rozmawiamy w sposób ludzki: tłumaczymy co jest im potrzebne, dlaczego i jakie będą tego efekty. Nie jest sztuką mówić o sprawach prostych w zawiły sposób. Sztuką jest mówić o sprawach zawiłych w sposób prosty. - dodaje Grzegorz Kozak.
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW