Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
Kupić? Tak. Wynająć? Może…
dodano 21.10.2011
Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o kupnie lub wynajęciu mieszkania.
Zawsze przychodzi taki moment, w którym trzeba pomyśleć o własnym mieszkaniu. Podjęcie decyzji o kupnie lub wynajęciu nie jest łatwe. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie jest dobre. Ale które lepsze?
Ważne jest TU i TERAZ
Wynajęcie mieszkania to na pewno bardzo elastyczne rozwiązanie. „Nie wiem, czy Warszawa jest miastem, w którym zostanę na zawsze. Teraz mam fajną pracę, jest ok. Ale może w przyszłości wyjadę za granicę. Może tam poszukam mieszkania?... Inna rzecz – nawet jeśli będę pracować dalej tutaj, może za jakiś czas zmienię firmę i wtedy też przeniosę się bliżej z mieszkaniem. Szkoda mi czasu na dojazdy” – opowiada Agata, dyrektor kreatywny w jednej z warszawskich agencji reklamowych.
Wynajęcie mieszkania z pozoru może także wydawać się tańszym rozwiązaniem. Nie mamy jednak żadnej gwarancji, że stawki najmu nie poszybują gwałtownie w górę lub że właściciel nigdy tego mieszkania nam nie wymówi. Po wielu latach wynajmowania możemy zatem zostać z niczym.
Czas na własne EM
Wynajęcie mieszkania, większość osób ostatecznie i tak kiedyś decyduje się na kupno własnego mieszkania. Jeśli wybór pada na mieszkanie z rynku wtórnego, przeprowadzić można się niemal natychmiast (pomijając kwestie ewentualnego remontu). Ceny mieszkań z drugiej ręki są jednak porównywalne do tych z pierwotnego rynku, dlatego te drugie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Tutaj jednak pojawia się okres oczekiwania na mieszkanie. I nie jest to łatwy czas, bo trzeba już zacząć spłacać kredyt.
„Wiemy, że wielu naszym potencjalnym klientom podjęcie decyzji o zakupie mieszkania utrudnia obawa o podwójnego obciążenia finansowego w postaci bieżących opłat za lokal, w którym teraz mieszkają oraz spłaty kredytu, który zaciągnęli na zakup mieszkania, będącego jeszcze w budowie. Dlatego wprowadziliśmy ofertę „Twoje mieszkanie, nasze spłacanie”. Polega ona na tym, że spłacamy raty odsetkowe kredytu wszystkich klientów, którzy do końca roku zdecydują się na zakup mieszkania w dowolnym naszym projekcie – w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie czy Wrocławiu. Do czasu kiedy nie zaczną oni korzystać ze swoich mieszkań, odsetki będą zobowiązaniem Ronsona ” – mówi Andrzej Gutowski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Ronson Development.
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW