Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
Polska neokatolicka
dodano 12.06.2007
Po zapoznaniu się z pomysłami tak zwanych "polskich elit", nasunęło mi się na myśl kilka propozycji dotyczących zmiany ustroju w Polsce.
Po drugie: Swobody obywatelskie. Swobód owych nie powinno się ograniczać. Powinno się natomiast zmienić ich charakter na właściwy, odpowiadający założeniom moralnego, zdrowego społeczeństwa. Proponuję więc wprowadzenie następujących zmian i uregulowań prawnych:
1. Prawo obywatela do swobodnego uczestniczenia w mszach kościelnych. Punkt ten przewiduje również wydanie każdemu obywatelowi polskiemu dowodów kościelnych, wymienianych co roku. W dowodach owych, powinny być wymienione: przynależność do parafii, status wrogości systemowi (oceniany na podstawie donosów), wysokość dobrowolnej składki na kościół, częstotliwość opłacania cotygodniowych składek parafialnych oraz ocena wystawiona przez proboszcza na koniec poprzedniego roku. W dowodach, obywatel ma obowiązek potwierdzania swojego udziału w mszach kościelnych przynajmniej raz w tygodniu, poprzez wbicie pieczątki w odpowiednie miejsce zawsze po zakończeniu mszy.
2. Prawo obywatela do bycia wylegitymowanym. Punkt ten przewiduje możliwość sprawdzenia dowodu kościelnego każdego obywatela polskiego przez wyznaczone do tego organy kontroli moralności. W przypadku niedopełnienia któregokolwiek z obowiązków wymienionych w punkcie pierwszym, obywatel poddany zostanie odpowiednim sankcjom karnym, ustalonym na podstawie odrębnych przepisów.
3. Prawo do swobodnego wyrażania swojej wiary. Punkt ten, przewiduje z kolei obowiązek noszenia przez każdego obywatela podręcznych zestawów wierzącego, czyli krucyfiksu, książeczki modlitewnej oraz kopii któregoś ze świętych obrazów w miniaturze. Obywatel zobowiązany jest przynajmniej raz dziennie, przez minimum pięć minut, wyrazić głośno swoje słuszne poglądy. Wyrażanie owych poglądów powinno odbywać się poprzez pokazywanie któregoś z wymienionych atrybutów na forum publicznym i krzyczenie odpowiednich, zatwierdzonych w osobnej ustawie, haseł propagandowych.
4. Prawo do donosów. Każdy obywatel powinien mieć prawo donieść odpowiednim organom kontroli moralności, o wszelkim łamaniu ogólnie przyjętych praw. Obywatel zobowiązany jest poinformować organy kontroli moralności o owym złamaniu prawa w przypadku, gdy był tego świadkiem, lub kiedy się domyśla, że coś takiego mogło mieć miejsce.
5. Prawo do uczestniczenia w wyprawach modlitewnych. Punkt ten reguluje uczestnictwo obywatela w wielkich dorocznych pielgrzymkach do miejsc świętych – wskazane, by była to pielgrzymka do Torunia. Każdy obywatel, zobowiązany jest przedstawić zaświadczenie o odbyciu takiej pielgrzymki w biurze kontroli moralności, odpowiednio do swojego miejsca zamieszkania.
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW