Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
KONSTYTUCJA? PRAWO TO CZY PRZEPIS?!
dodano 24.11.2009
Z KONSTYTUCJI Art. 2. Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej. Niejednoznaczne definicje prawa i sprawiedliwości społecznej, doprowadziły do samowoli i degrengolady...
Art. 31.
1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
Wprowadzając ograniczenia w postaci przepisów, niczym nie uzasadnione, bądź uzasadnione interesem tak zwanych grup interesu, naruszony zostaje powyższy artykuł!! Ustanowione w Ustawie z pominięciem koniunkcji z “uzasadnioną logicznie koniecznością”, czyni zapis nie egzekwowalny, inaczej bezprawny!!
Art. 45.
1. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
2. Wyłączenie jawności rozprawy może nastąpić ze względu na moralność, bezpieczeństwo państwa i porządek publiczny oraz ze względu na ochronę życia prywatnego stron lub inny ważny interes prywatny. Wyrok ogłaszany jest publicznie.
Brak jednoznacznej definicji WYROKU skutkuje dowolnością i samowolą w wyrokowaniu!!!
Stwierdzony brak niezawisłości instytucjonalnej i brak spełnienia koniunkcji trzech kryteriów urzędu sędziego, przez osoby orzekające, jest potwierdzeniem naruszenia zapisów powyższego artykułu!
Rozdział III
ŹRÓDŁA PRAWA
Art. 87.
1. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są:
Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia.
2. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są na obszarze działania organów, które je ustanowiły, akty prawa miejscowego.
Pominięte całkowicie jest prawo fundamentalne, będące podstawą wszystkich praw stanowionych, inaczej podporządkowanych !!.
Art. 177.
Sądy powszechne sprawują wymiar sprawiedliwości we wszystkich sprawach, z wyjątkiem spraw ustawowo zastrzeżonych dla właściwości innych sądów.
Brak jest w dotychczasowej Konstytucji definicji SPRAWIEDLIWOŚCI!!
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW