Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
Rzucanie palenia dla opornych
dodano 01.12.2009
O tym jak trudne jest rzucenie palenia wie każdy, kto kiedykolwiek próbował rozstać się z nałogiem. Ci, którzy palenie rzucili też pamiętają, że nie było łatwo. Zresztą ... nałóg ten jest jak alkoholizm.
Coś dla słabeuszy, czyli elektroniczny papieros
Elektroniczne papierosy radzą sobie z każdym uzależnieniem. I psychicznym i fizycznym. Do złudzenia przypominają normalne papierosy i to zarówno pod względem wyglądu jak i działania (czy też aplikacji). Można się nim zaciągnąć, dostarczyć organizmowi nikotyny i namiastkę dymu tytoniowego w postaci pary wodnej. Jeśli rzucanie palenia nam nie wychodzi, a koniecznie chcemy zrobić coś z naszym nałogiem, tj. zmniejszyć szkodliwość palenia, dać sobie pewne poczucie bezpieczeństwa to elektroniczne wspomaganie (papieros) sprawdzi się najlepiej, choćby z tego względu, że dostarczając organizmowi nikotyny (i dymu czyli pary wodnej) nie zatruwamy się substancjami smolistymi.
Rzucając palenie warto jednocześnie zmienić swoje codzienne nawyki. Zapisać się na siłownię, zacząć trenować jogę, zrezygnować z wszystkich tych czynności, które nieodmiennie kojarzymy z paleniem. Unikając sytuacji kojarzonych z papierosem (towarzyska, biurowa przerwa na papierosa, poranna kawa itp.) łatwiej zapomnimy o nałogu i to jeden z tych trików, które oddziałują na psyche.
Wtedy kiedy pojawia się ochota "na dymka" nie warto stale przekonywać się, że palenie szkodzi, taki dialog wewnętrzny odniesie skutek wtedy, gdy będziemy w stanie zanegować chęć i potrzebę palenia. Pytajmy się raczej: papieros? po co mi to? czy on naprawdę kiedyś mną rządził?
Opracowanie na podstawie rankingu www.rzucaniepalenia.net.pl i własnych doświadczeń autorki
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW