Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
Mobilny blackjack - ewolucja popularnego
dodano 24.03.2010
Podsumowanie zmian jakie przechodził blackjack na komórki. Przyglądamy się ewolucji software'u, zapewniającego realistyczne i przyjazne użytkownikowi spotkanie z grą karcianą w wersji mobilnej.
Miejsce ma oczywiście stały postęp w dziedzinie oprogramowania. Developerzy kasyn online (tacy jak Microgaming, Playtech czy RealTime Gaming) pracują nad tym w pocie czoła, kładąc ogromny nacisk na działania R&D. Użytkownicy gier na komórki często przytaczają opinię, że powinny być one wręcz „fotorealistyczne”. Kluczem do sukcesu jest więc realizm, zarówno wizualny jak i związany z autentycznością przeżyć rodem z prawdziwego kasyna. Innym zasadniczym celem twórców mobilnych wersji blackjack’a jest kompatybilność z możliwie największą liczbą telefonów i urządzeń przenośnych. Kasyna starają się obsługiwać szeroki wachlarz systemów/platform/modeli – obejmując swoimi usługami nawet 100 typów komórek oraz większość środowisk.
Wreszcie ekrany o wysokiej rozdzielczości, oraz coraz bardziej uwielbiane ekrany dotykowe, wkroczyły na scenę gier online. Urządzenia wykorzystujące platformę Windows Mobile – smartphone’y, Pocket PC i inne z segmentu PDA (w wywołującym zawrót głowy przedziale od A do Z, od Samsungów do HTC Touch) mogą służyć za przykład tego, czym obcowanie z blackjackiem może być w dzisiejszych czasach. Możemy spróbować, dla przykładu, gry „Panoramic Blackjack”, która zapewnia zarówno fantastyczną grafikę i efekty dźwiękowe, jak i bogaty wybór opcji – od samouczka po poziomy trudności i różne strategie do wyboru.
To gruntownie przemyślany i skuteczny krok ze strony operatorów kasyn internetowych aby stawiać na usługi firmowane nazwami „bezpośredni” czy „błyskawiczny”. Większość kasyn online oferuje takie opcje – np. „Instant Play” czy „PlayCheck” (produkt Microgaming), który pozwala na sprawdzenie statystyk aktywności w grze, w dowolnym momencie. Ta szczególna usługa jest wybitnie przydatna użytkownikom mobilnego blackjack’a, którzy podchodzą do gry bardziej poważnie i są oddani strategicznemu wymiarowi tej zabawy. Na koniec – coraz wiecej odmian „oczka” oferuje opcję „Poddaj się”, będącą lekarstwem na nerwy zszargane hazardowymi niepowodzeniami. Jednym słowem, mobilny gracz może dziś spodziewać się solidnego wsparcia.
Tym samym docieramy do zachwycającego świata aplikacji na iPhone. To właśnie iBlackJack był pierwszą grą hazardową na te urządzenia wprowadzoną przez Apple. Użytkownikom szczególnie podobało się, że mogą zagrać w nią uprzednio ściągając z sieci, ale też bezpośrednio z przeglądarki Safari. Inni podnosili, że download na iPhone jest sam w sobie nieskomplikowany i dlatego granie na nim to pestka. No i oczywiście nie należy zapominać o wspaniałym ekranie dotykowym, zmieniającym wymiar aplikacji na bardziej autentyczny. Nie wspominając o grafice z najwyższej półki.
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW