Znaleziono 43 podobnych artykułów
dla "Kto może zmieniać nasz język?"
dodano: 26.05.2010 przez
scalate
| TAGI: myślenie pozytywne, nastawienie, pozytywne nastawienie, braki i niedoskonałości
Z tematem szczęścia zmagali się ludzie od zawsze, filozofowie, naukowcy, magowie, pisarze.
Postawiłem sobie ambitne zadanie zmierzenia się z tym tematem.
1 grudnia 2007 odbyło się 20. dyktando z naszego języka. Tym razem nie zostało ułożone przez znanego polonistę, ale propozycję tekstu dyktanda wyłoniono w konkursie (autorka - Renata Żemojcin z Opola).
oznajmia sekretarz Rady Języka Polskiego w artykule *Inżynier zabronił "H"* (Super Express). I dalej - "Nie możemy zabronić ludziom używania już utrwalonych nazw". A co z nowymi?
Od wielu lat obserwujemy niepokojące zjawisko "zaśmiecania" języka mówionego i pisanego, przez bezkrytyczne zastępowanie polskich wyrażeń i zwrotów naleciałościami zaczerpniętymi z innych języków.
Nie wiem, dlaczego Bóg pokarał nas jednym z najtrudniejszych języków
Na poniższe rozważania nie otrzymałem odpowiedzi z Rady Języka Polskiego, a zacytowane na wstępie dwie różne profesorskie opinie na temat wyrazu "ursusjanin/ursusianin" potwierdzają konieczność przemyślenia tematu na najwyższym polonistycznym szczeblu.
Polacy nie gęsi i swój język mają... I bardzo dobrze, tylko czemu nie znają innych języków? Czy tylko dlatego, że nie lubią wkuwać słówek? Powinniśmy więc ułatwić sobie sprawę i uczyć się podczas oglądania "Rocky".
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW