Znaleziono 43 podobnych artykułów
dla "Kto może zmieniać nasz język?"
Nieporozumieniem jest wręczanie uczniom omawianego słownika za pozytywne wyniki w nauce języka ojczystego. Po dogłębnym zaznajomieniu się ze słownikiem, wzrośnie prawdopodobieństwo popełnienia błędu w dyktandzie i na klasówce.
Gdy tacy ludzie odchodzą odczuwa się niewątpliwie wielką stratę. Mimo, że na co dzień - zdaje się – był postacią niedocenianą za swój wkład w dziedzictwo kulturowe Polski.
W naszym państwie to już niemal tradycja, że wraz z nowym rokiem nadchodzą nowe zmiany w przepisach ruchu drogowego. Zmieniają się one co rok i nieczęsto powodują istny „galimatias” w sztuce prowadzenia pojazdów różnego typu.
W wyemitowanym dokumentalnym filmie "Trzech kumpli" rozważano wiele aspektów. Widziałem sesje powtórkową i zwróciłem uwagę na trzy ważne sprawy.
Czy kiedykolwiek byliśmy zirytowani podyktowaniem rzutu wolnego pośredniego z niewielkiej odległości od bramki, czyli z pola karnego? Taka sytuacja kojarzy się raczej z podwórkowym futbolem, niż z mundialami...
Poniższe spostrzeżenia dowodzą, że napisanie definicji w sposób możliwie prosty, zrozumiały, zgodny z prawdą, a jednocześnie zgodny z zasadami naszego języka, jest zadaniem trudnym i złożonym.
Elżbieta Zapendowska dementuje pogłoski o tym, że ma dość bycia w jury programu „Jak oni śpiewają?”
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW