Znaleziono 97 podobnych artykułów
dla "E-studia – pieśń przyszłości czy realny system edukacji ?"
Polacy nie gęsi i swój język mają... I bardzo dobrze, tylko czemu nie znają innych języków? Czy tylko dlatego, że nie lubią wkuwać słówek? Powinniśmy więc ułatwić sobie sprawę i uczyć się podczas oglądania "Rocky".
Lekcje fizyki czy chemii kojarzą ci się z nudnymi wykładami nauczyciela i niezrozumiałymi tekstami w podręczniku? Czas z tym zerwać – przyjdź i eksperymentuj!
dodano: 27.12.2006 przez
andrzej_p_urbanski
| TAGI: informatyka, edukacja, wieloprocesorowość, wielordzeniowość
Bajeczka z 1994 o informatyce, która miała nauczyć myśleć w kategoriach wieloprocesorowego rozwiązywania zadań, dziś nie tylko w superkomputerach, ale nawet w domowych "dwurdzeniowcach".
Wakacje za pasem, ale uczelnie wyższe nie odpoczywają. Studenci Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego już po raz szósty prowadzą w wakacje lekcje angielskiego dla dzieci z warszawskich szkół podstawowych.
„Marksizujący postmoderniści, zieloni, antyglobaliści, rozbrojeniowcy i pacyfiści, antyimperialiści, antykapitaliści, ekolodzy, orędownicy pokoju i antyrasiści są (...) towarzyszami drogi (...) antyamerykanizmu, wojującego islamu i antysemityz
Podstawowym problemem osoby uczącej się jest dziś ilość informacji, które musi przetworzyć, by wydobyć wiedzę przydatną w życiu osobistym lub zawodowym. Niestety, umiejętności tych raczej nie nabędziemy na etapie edukacji szkolnej.
Czy na dzieci działa magia komputerów, czy tylko dostępnych za ich pośrednictwem gier? A może trzeba inaczej kształcić dzieci by umiały twórczo korzystać z tego narzędzia?
Współczesna szkoła odchodzi od schematycznego kształcenia i „wbijana” dzieciom do głów regułek.
Uważam, że studia nie powinny być ogólnie dostępne. Dlaczego? Bo obecna sytuacja prowadzi do absurdu.
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW