Znaleziono 362 podobnych artykułów
dla "Algorytm na sukces"
Codziennie rano, gdy otwieram oczy, rozważam słowa Marka Aureliusza o powołaniu do trudu człowieka. Później moja utopijna wizja zostaje zmącona myślą o szkole. Tak, o tej, która rzekomo uczy i wychowuje. Prawda jest jednak okrutna!
iThink oraz VIVARTO zaprasza na gorzką komedię, opartą na motywach opowiadań Petra Šabacha, w której reżyser – Jan Hřebejk raz jeszcze zabiera nas do czasów, kiedy historia czeskiego państwa toczyła się tak wolno, jak błotniste wody Vltavy.
Od wieków trwa rywalizacja nie tylko wśród zwierząt, ale i pośród ludzi. Jak odróżnić zdrową rywalizację, od zwykłej zachłanności i pustych ambicji?
Siedmioletni Mateusz Dzieciątko nie musi nosić mundurka. Dla niego szkolna klasa mieści się w jego domu, a nauczycielką jest mama Joanna.
Podstawowym problemem osoby uczącej się jest dziś ilość informacji, które musi przetworzyć, by wydobyć wiedzę przydatną w życiu osobistym lub zawodowym. Niestety, umiejętności tych raczej nie nabędziemy na etapie edukacji szkolnej.
Narzekamy na młodzież, że nie chce się uczyć, że jest agresywna i źle wychowana. A może jest to po prostu przejaw frustracji, że muszą uczęszczać do miejsca, które jest instytucją nie z tej epoki?
Współczesna szkoła odchodzi od schematycznego kształcenia i „wbijana” dzieciom do głów regułek.
Chodzą do szkoły z nadanego im obowiązku lub omijają szkołę szerokim łukiem. Lekceważą sobie wszystko, nie słuchają nauczyciela i wywierają presję na słabszych rówieśnikach. Jak zrozumieć dzisiejszą młodzież?
Jeśli na Facebooku zadalibyśmy pytanie: na czym najbardziej lubicie grać w gry wideo i zdecydowalibyśmy się na tzw. opcję ankiety, to na naszej proponowanej liście na pewno znalazłyby się: „PC” „Xbox360” „PS3” „Wii” „DS”.
SZUKAJ W PINO
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW