Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
Nowoczesna nauka języków obcych zmniejsza dziurę ozonową ?
dodano 18.11.2010
W dzisiejszej globalnej gospodarce język angielski staje się głównym językiem komunikacji, handlu i przedsiębiorczości. Powoduje to wzrost inwestycji szkoleniowych w polskich i europejskich korporacjach.
W dzisiejszej globalnej gospodarce język angielski staje się głównym językiem komunikacji, handlu i przedsiębiorczości. Powoduje to wzrost inwestycji szkoleniowych w polskich i europejskich korporacjach.
Wystarczy spojrzeć na statystyki, które pokazują że około 375 milionów ludzi na Ziemi posługuje się językiem angielskim jako swoim pierwszym językiem. Angielski dzisiaj jest trzecim językiem świata po chińskim i hiszpańskim. Jednak jeśli zsumujemy ilość ludzi mówiących po angielsku jako w swoim ojczystym języku i tych którzy posługują się angielskim jako swoim drugim językiem (od 470 milionów do ponad miliarda) przekonamy się, że język angielski jest najpopularniejszym językiem świata. Dodatkowo język angielski stanowi 29,5% ruchu w Internecie (chiński 14,3%), ilość osób uczących się języka angielskiego w najbliższej dekadzie ma wynieść około 2 miliardów osób. Powyższe liczby wskazują, że angielski już teraz jest językiem globalnym oraz nieodłącznym zasobem w takich obszarach jak ekonomia, handel, dyplomacja, zarządzanie, rozwój naukowy, kultura, rozrywka oraz ekologia.
Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii i Internetu nauka języka obcego staje się jeszcze bardziej dostępna, szybka, skuteczna i tania. W korporacjach tradycyjne zajęcia w klasie przeprowadzane dla pracowników stanowią około 60% (dane z 2007 roku) wszystkich szkoleń. Po ponad dekadzie rozwoju e-learningu, duże organizacje zaczęły dostrzegać profity z wykorzystania nowoczesnego e-learningu 2.0 w procesie kształcenia na odległość swoich pracowników przebywających równocześnie w wielu zakątkach świata. Porównywanie zajęć przeprowadzonych w tradycyjnej klasie do tych odbytych zdalnie przy pomocy Internetu zawsze przyniesie różnice i bez wątpienia treningi na żywo z lektorem w fizycznej klasie będą miały zagorzałych zwolenników. Jednak ostatnie badania expresów dowiodły, że e-learning jest bardziej efektywną metodą nauczania niż tradycyjne zajęcia w klasie, ponieważ zmusza studentów do bycia bardziej aktywnymi. Zaangażowanie i motywacja uczniów wzrasta ponieważ w wirtualnej klasie interakcja z lektorem i innymi słuchaczami odbywa się cały czas. Studenci są w stanie przyswoić materiał we własnym tempie za ułamek kosztu takiego samego szkolenia przeprowadzonego w fizycznej klasie. Kolejną zaletą e-learningu jest uruchomienie sesji szkoleniowej w dowolnym czasie i miejscu co pozwala firmom na bardziej elastyczne i szybsze reagowanie w razie konieczności zmian. Stosowanie e-learningu w tak wielu przypadkach jak to możliwe przynosi zarówno wymierne korzyści oraz przyczynia się znacząco do wzrostu ochrony środowiska naturalnego.
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW