Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
zamknijx
Musisz być zalogowany, żeby ocenić artykuł.
zamknijx
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Rozmowy z Bogiem, tanecznym krokiem

Autor: JarS
dodano 02.04.2008
Rozmowy z Bogiem, tanecznym krokiem

Podobno Polska to kraj katolicki. Podobno katolicyzm oznacza ciemnogród. A co, jeśli katolik ma kilka pytań do Boga?



Korzystanie z mózgu często doprowadza człowieka do wątpliwości. To powoduje, że człowiek zaczyna zastanawiać się nad istotą sprawy. W tę właśnie stronę poszli członkowie grupy Lao Che. Po sukcesie płyty „Powstanie Warszawskie”, która nie spodobała się środowiskom lewicującym i stała się przedmiotem batalii bardziej ideologicznych, aniżeli dotyczących muzycznemu aspektowi, Płocczanie zabrali się za Najwyższego.

W celu nagrania niniejszego albumu nie trzeba było udawać się na Jasną Górę ani do Częstochowy. Nie trzeba też było podpalać toruńskiej rozgłośni. W żadną z tych tandetnych mielizn zespół nie wkroczył. Umiejętnie ominięto pułapkę patosu, dół martyrologii, klęczniki oraz rozpalonych lewicowców.

Nie brakuje na „Gospel” treści, za które „naród polski” mógłby się domagać spalenia zespołu na stosie. Począwszy od znaku pierwszych Chrześcijan, której to rybie dodano rekinią płetwą po wcielenie się podmiotu lirycznego w zblazowanego Boga. Innym „bluźnierczym” akcentem jest wrysowanie kontur obrazu Matki Boskiej z dzieciątkiem w obraz Myszki Miki. Dla mnie kluczem do tej płyty jest utwór „Hydropiekłowstąpienie”, w którym to Bóg przemawia w pierwszej osobie. Jest zblazowany i „piekielnie sfrustrowany” na ludzi więc postanawia zesłać potop. Wybiera poczciwego chłopaka - Noe, aby ten się uratował. Co więcej ten tekst, silnie inspirowany Biblią, jest daleki od jej prostej interpretacji. Nie ma tutaj indoktrynacji, jest wątpliwość i miejsce na refleksję.
W dobie okazywania miłości poprzez wlewanie silikonu do biustu, czy też pokazywaniu waginy tudzież penisa w świetle kamer – Lao Che serwuje wyśmienite i niejednoznaczne danie w postaci „mpaKOmpaBIEmpaTA”, gdzie tekst można czytać jako powrót „grzesznika” do Boga, ale to rozumienie rozpada się, kiedy spojrzymy na tytuł piosenki. Takie gry ze słuchaczem odbywają się przez cały czas trwania tej płyty.
Warstwa muzyczna jest tutaj maksymalnie różna. Lao Che żadnej stylistyki się nie boi. Bardzo dobrą robotę odegrała sekcja rytmiczna. Mnogość instrumentarium często sprawia, że każdy kolejny numer jest bogaty w różne, ciekawe wątki. Mamy tutaj prawdziwy rock, jak i południowe rytmy. Część z utworów spokojnie nadaje się na parkiet, tylko te teksty…
wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: JarS
avatar

O mnie
W serwisie od:
13.03.2007
Dodaj do znajomych

 
INNE OD JarS
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
03.04.2008 16:29:22
22.12.2007 10:29:36
20.08.2009 11:00:37
20.08.2007 08:41:14
zobacz więcej
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje