Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
Kto to jest facet z klasą?
dodano 18.05.2007
Mini poradnik dla Panów. [ Choć lepiej nie nazywać tego poradnikiem, tylko taką sobie pogadanką, o! ]
Unikamy całowania w rękę, zwyczaj ten przechodzi powoli do lamusa i dziś postrzegany jest raczej w kategoriach cmok- nonsensu. Jest również dalece nie stosowny w miejscu pracy. Pocałunek w rękę, to wyraz szacunku, nie nadużywajmy go zatem.
Wyzbywamy się języka nasyconego wulgaryzmami (przekleństwa są szalenie niegrzeczne). Na meczu, dla podkreślenia ekspresji wypowiedz, proszę bardzo, ale nie przy damie. Tracicie na tym bardzo.
Skąd wziąć charme?
Taki charme jaki miał Clark Gable ( „Przeminęło z wiatrem”) nie zdarza się często. Jednak wielu z was to prawdziwi czarusie. Tego miana nie można wam poskąpić. Jest jednak pewne ale…
Nie mam nic przeciwko szaleństwu młodości, porywom namiętności, łamaniu niewieścich serc i zrywaniu ich wianków jak wiosennych stokrotek. Proszę bardzo. Ale drodzy Panowie, prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy a nie jak zaczyna. Prawda? Więc rzucamy z klasą. Napisałam kiedyś taki artykuł „ Jak go rzucić?” No cóż. Tu muszę się przyznać, że zasady są prawie identyczne. Zainteresowanych odsyłam wiec do lektury.
Musicie Panowie uświadomić sobie potęgę przywileju bycia mężczyzną. To Wy jesteście silni, odważni, przedsiębiorczy i przystojni. To Wy powinniście roztoczyć opatrznościowe skrzydła nad puchem marnym. I to Wy pokazujecie, kto tu nosi spodnie! Mimo buntów i całej tej gadki o równouprawnieniu, feminizmie etc. Nawet kobiety o silnych osobowościach pragną i potrzebują silnego oraz zdecydowanego mężczyzny, który będzie dla nich partnerem. Wymaga to dużej pracy. Ale wierzcie mi jeśli odpowiednio podejdziecie kobietę, będzie wam robiła obiadek z miłości a nie z obowiązku. Nie każe wyrzucać śmieci w czasie trwania meczu. Jak to zrobić to temat na osobny artykuł. Na początek musimy (my = kobiety + mężczyźni) traktować się jak równorzędnych partnerów i uzupełniać się ma wzajem. Nic nie ma za darmo.
A ha i jeszcze jedno kobiety nie cierpią gdy robi się wszystko pod ich dyktando i przyznaje im wieczne racje.
To tyle.
Bibliografia:
Ewa Sawicka Savoir-vivr. Podręcznik dobrych manier
M. Brzozowski i R. Wysocki ABC dobrych manier
miesięcznik Gentelman nr 5, 2007
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW