Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
Księga Rozczochrańca
dodano 12.03.2009
-w grę jeszcze wchodzi język Pieczyngów, lub może zagubionego tajemniczego ludu zamieszkującego południowe wybrzeże Bałtyku, dzięki któremu język kaszubski, i drzewiański, różni się od polskiego, jemu też zawdzięcza dużo język jakim posługiwali się Jaćwingowie, Prusowie, a do dziś Litwini-dodał Stanisław
-A czy nie jest to przypadkiem sarmacki? -powiedział piskliwym głosem Młodszy Brat, patrząc na leżąca na stole paczkę papierosów. - No mała grupka sarmatów, czy jak ktoś woli Scytów, przetrwała gdzieś na Jurze, może mieszając się z celtami, tworząc własny język i kulturę, a ostatni zgasił światło, zapisując w stworzonych przez nich języku magiczną "księgę"
-czyli gasząc zapalili jednocześnie, -skończył za niego Stanisław
Łgał Złomek , w żywe oczy łgał jak pies, bo wiedział jak i wszyscy, że Księga została napisana przez jednego z ostatnich wtajemniczonych w wiedzę wyznawców naszej rdzennej starej religii. Wbrew postanowieniom ostatniego wiecu wolnych plemion w Stradowie . Wiec postanowił, że wszystko co nie zostanie zniszczone przez okupanta podczas wielkiej wojny, zostanie zniszczone przez samych wyznawców, aby żadna tajemnica nie dostała się w ręce wroga.
A i tak już dostał się ich ręce magiczny Miecz, który wcześniej wędrował wśród "zerwanych", by potem zostać w rękach plemienia Lęchów. Historia tego miecza była taka: najpierw miecz dostawał się w ręce zwycięscy Wielkiej Trzeby lub Wielkiej Trzyzny, jaka odbywała się po śmierci wielkiego wojownika lub w rocznicę śmierci wielkich bohaterów "zerwańskich", i przebywała w jego rekach aż do następnej olimpiady.
Następnie miecz wędrował po plemionach słowiańskich, w każdym przebywając po jednym pokoleniu. Na skutek nieznanych wypadków [ może pokonania Awarów?- jako nagroda? ] został w rękach Lęchów, najgrożniejszego ludu ze słowiańskich plemion i wędrował wśród ich szczepów.
Inna wersja opowiada, że został dany w prezencie przez plemiona Nowogrodu Wielkiego [wtedy nazywały się inaczej] plemionom lechijskim w ósmym albo dziewiątym wieku, czyli całkiem nie tak dawno. Miecz miał być stary jak świat, a inskrypcje w nieznanym języku o tym świadczą. -na skutek małego pęknięcia, albo "szczerby" powstałej w czasach Chrobrego, kiedy to według legendy Chrobry miał nim stukać w bramy Kijowa zyskał swoją nazwę.
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW