Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
Jesteśmy różni,czyli religie widziane przez pryzmat świąt.
dodano 11.12.2006
W czasie modlitwy każdy muzułmanin, musi obmyć w wodzie swe stopy, dłonie, głowę i kark. Buddysta stara się okazać wdzięczność Buddzie za jego nauki. Z kolei chrześcijanie upamiętniają narodziny i zmartwychwstanie Jezusa. Wszyscy jesteśmy różni.
Hinduizm, wyznawany na Półwyspie Indyjskim, wraz ze swoją tradycją wielobóstwa i ceremoniami orgiastycznymi, przypomina dawne religie pogańskie. Mimo to praktykuje go ponad 900 milionów ludzi na świecie. Obchodzi się tam wiele świąt, między innymi: Narodziny Kryszny i święto Siakti – pozyskiwanie żeńskiej energii.
Na świecie obowiązuje około trzydziestu wierzeń, w tym prawie siedemdziesiąt jego odłamów. Ponieważ liczba istniejących współcześnie religii jest do prawdy horrendalna, trudno w wielkim skrócie zgłębić tajniki każdej z nich. Każdy człowiek, bez względu na nację, posiada indywidualne prawo swoich tradycji. Mimo, iż do dziś panuje styl myślenia „moje jest zawsze na wierzchu”, tak naprawdę każdy z Nas jest sobie równy. Nie ma jednoznacznego kryterium podziału. Wszystkie te rytuały mają swój sens i znaczenie, bowiem religia jest niczym bochenek chleba – choć podzielony na części – w połączeniu tworzy jedną całość.
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
INNE OD katarzyna_rapczynska
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW