Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
Uczelnie 2,0. Konieczny trend czy ocena uczelni?
dodano 10.06.2010
8 czerwca 2010 roku w murach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyło się seminarium naukowe zatytułowane „Młodzi o problemach szkolnictwa wyższego. Uczelnie 2,0”.
Michał Wysocki z Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu był kolejnym prelegentem, który zabrał głos. Zaczął od fragmentu „Cyberiady” Stanisława Lema i doszedł do wniosku, że wiele polskich uczelni uczy tego, czego tak naprawdę nie ma. Niewiele treści ze studiów jest adekwatnych do życia. – Uczelnie 2,0 istnieją… ale tylko w naszych głowach. My dobrze wiemy, czego chcemy, ale nie bardzo wiemy, jak to zrobić – powiedział Michał Wysocki. Już 20 lat rozmawiamy o zmianach i nic z tych rozmów nie wynika – kontynuował.
O zbliżeniu nauki i biznesu mówił Mateusz Wiktor z Technetium. Jest on przedstawicielem nielicznego grona biznesmenów, który chce pracować ze studentami i w nich widzi największy element rozwoju swojej firmy. Są młodzi, ambitni i szalenie kreatywni. - Czego przedsiębiorca może chcieć więcej? - zauważył.
8 czerwca 2010 roku być z pewnością ważnym dniem w historii polskiego szkolnictwa wyższego. Rektor Pomianek na początku seminarium mówił, że to właśnie do młodych ludzi będzie teraz należał ruch zmieniający uczelnie. Seminarium pokazało, że mamy wielu zdolnych i ambitnych ludzi, którzy nie krytykują dla zasady, ale mają do zaproponowania coś w zamian. Mają dobre i realne pomysły, które dałoby się wprowadzić w Polsce. Czekamy teraz na polityków, którzy wyrażą „wolę”, by tak się stało!
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW