Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie
Lubuski produkt turystyczny
dodano 30.04.2010
Markowy produkt turystyczny to produkt mający unikalną osobowość, coś co wyróżnia go od innych i pozwala na osiągnięcie przewagi nad konkurentami.
Zoo Safari.
Zoo Safari położone jest w Świerkocinie w gminie Witnica w malowniczej okolicy w pobliżu Parku Narodowego Ujście Warty. Powstało w 1996 roku. Obecnie zajmuje ponad 20 ha powierzchni, na której przebywa około 600 zwierząt. To obiekt, który tętni życiem - nieustannie pojawiają się nowe zwierzęta, rozbudowywane jest zaplecze socjalno-rozrywkowe. Państwo Rasmussen , właściciele obiektu, obiecują także, że już wkrótce Zoo Safari wzbogaci się o nowe atrakcje, czynione są też starania o pozyskanie kolejnych terenów, tak aby zwierzęta miały jak najlepsze warunki do bytowania. Zoo Safari jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska. Obiekty typu safari stanowią rewolucyjny i unikatowy sposób na obcowanie z dzikimi zwierzętami, trzymanymi w zamknięciu. Zwiedzających nie odgradzają od zwierząt ani kraty, ani szyby, ani nawet fosy. Poza terenem safari w Zoo Safari znajduje się piesze zoo i teren parku rozrywki, gdzie można korzystać z karuzel.
Wieża Łazienna w Zielonej Górze
Jeden z najstarszych zabytków miasta, zbudowany w XV wieku. Dawniej w jej wnętrzu znajdowało się więzienie. Jej nazwa wzięła się z tego, że w jej pobliżu znajdowały się łaźnie miejskie.
Konkatedra św. Jadwigi w Zielonej Górze
Najstarszy zabytek Zielonej Góry ufundowany został w II poł. XIII wieku przez księcia Konrada I głogowskiego pod wezwaniem św. Jadwigi (skądinąd babki fundatora). Kościół ten - dziś konkatedra - ukończony został w 1294 przez Henryka III głogowskiego, syna Konrada; sam fundator został pochowany w obrębie świątyni. Nocą katedra jest przepięknie oświetlona.
Katedra Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim
Najstarsza świątynia wzniesiona pod koniec XIII w. na planie trzynawowego, pseudobazylikowego korpusu z wieżą przy elewacji zachodniej oraz zakrystią w kształcie prostokąta, przy elewacji północnej, jako miejski kościół parafialny. Pierwotnie nosiła tytuł Maryi Panny i 11 Dziewic. Gorzowska katedra, zgodnie z założeniami tradycji chrześcijańskiej, zbudowana została w specyficzny sposób. Prezbiterium musiało być zwrócone ku wschodowi, skąd w dniu Sądu Ostatecznego przybędzie Chrystus, główne wejście natomiast znajdowało się zawsze od zachodu, naprzeciw głównego ołtarza.
Gorzowska katedra jest budowlą gotycką, jednak można odnaleźć w niej elementy poprzedniego stylu architektonicznego - romanizmu. Styl romański ujawnia się przede wszystkim w rozplanowaniu świątyni oraz w elementach budowy z granitowych ciosów. Zbudowana jest z palonej cegły, jako budowla halowa posiadająca trzy nawy.
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
REKLAMA
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
zobacz więcej
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW